معاون وزیر اقتصاد در گفتگو با ایبِنا:

حجم لایحه بودجه ۱۴۰۲ به یک سوم کاهش یافت

معاون پارلمانی وزیر اقتصاد گفت: حجم لایحه بودجه ۱۴۰۲ به یک سوم کاهش یافته و فقط بندهایی که ماهیت بودجه‌ای دارند در لایحه لحاظ شد.
کد خبر : ۱۴۴۹۹۶

به گزارش خبرنگار ایبنا؛ لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ دوشنبه هفته گذشته از سوی دولت به مجلس تقدیم شد اما از آنجایی که تاکید رئیس مجلس بر بررسی لایحه برنامه هفتم توسعه پیش از لایحه بودجه سال آینده است مجلس لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ را اعلام وصول نکرده تا کار بررسی آن در مجلس آغاز شود.


سخنگوی دولت روز گذشته عنوان کرده که دولت در اسرع وقت نسبت به ارائه لایحه برنامه پنج ساله هفتم توسعه به مجلس اقدام خواهد کرد اما تاریخ دقیق و مشخصی را برای این موضوع اعلام نکرد و تنها به این نکته اشاره داشت که هم اکنون دولت در حال بررسی و جمع بندی لایحه برنامه هفتم توسعه است.


طبق گفته یک عضو هیئت رئیسه مجلس بررسی و تصویب لایحه برنامه هفتم توسعه در مجلس شش ماه به طول می‌انجامد که با این حساب اگر برنامه هفتم توسعه هم به زودی به مجلس تقدیم شود با توجه به اینکه کمتر از سه ماه به پایان سال باقی مانده، رسیدگی به لایحه برنامه توسعه باید با سرعت بیشتری انجام شود و برای سال آینده نیز باید بودجه چند دوازدهم به تصویب برسد تا در زمان کافی بودجه سال ۱۴۰۲ در مجلس تصویب شود.

هادی قوامی معاون پارلمانی وزیر اقتصاد در گفت و گو با خبرنگار ایبِنا با اشاره به تقدیم لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ از سوی دولت به مجلس گفت: حجم لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ به یک سوم کاهش یافته است.

 

وی ادامه داد: در لایحه بودجه سال آینده تنها بندهایی که ماهیت بودجه‌ای دارند گنجانده شده و از آوردن احکام بودجه‌‌ای پرهیز شده است.

 

معاون پارلمانی وزیر اقتصاد اظهار داشت: علاوه بر این سعی شده تا لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ با توجه به سیاست‌های برنامه پنجساله هفتم توسعه تدوین و تصویب شود.

نویسنده: عباسی مزار
ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر