زمان تعیین حداقل دستمزد سال ۱۴۰۲ کارگران اعلام شد

مرتضوی گفت: کارگروه‌های تخصصی تعیین حداقل مزد کارگران برای سال آینده به زودی تشکیل و تا پایان سال حداقل دستمزد تعیین خواهد شد.
کد خبر : ۱۴۵۱۳۸

به گزارش ایبِنا، سید صولت مرتضوی در مورد جلسات شورای عالی کار برای تعیین حداقل دستمزد کارگران در سال آینده، اظهار داشت: در اولین جلسه آینده شورای عالی کار که به زودی برگزار می‌شود، کارگروه‌های تخصصی را برای تعیین شاخص‌های حداقل مزد تشکیل می‌دهیم و این مسئله را بررسی می‌کنیم.

وی تأکید کرد: تا قبل از پایان سال جاری حداقل دستمزد کارگران مشخص خواهد شد و در وقت فضیلت به نتیجه خواهد رسید.

* ۲۰ هزار مسکن کارگری در حال ساخت است

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره مسکن کارگران اظهار داشت: اولین گام مسکن کارگری از مشهد مقدس در شهر جدید گلبهار با عملیات اجرایی حدود ۲ هزار واحد مسکونی برای کارگران، آغاز شد، در کل کشور ساخت ۲۰ هزار واحد مسکونی برای کارگران آغاز شده است. در سیستان و بلوچستان هم ساخت واحد‌های مسکونی آغاز شده است و تلاش می‌کنیم ساخت تعداد بیشتری از واحد‌های مسکونی کارگری در دستور کار قرار گیرد.

مرتضوی همچنین با اشاره به تفاهم‌نامه‌ای که اخیراً با دانشگاه آزاد اسلامی برای ساخت مسکن امضا شده است، گفت: براساس این تفاهم‌نامه قرار است در برنامه‌ای ۲.۵ ساله تعداد یکصدهزار واحد مسکونی به وسیله تعاونی‌های مسکن برای کارکنان و دانشگاه آزاد احداث و تحویل شود.

وی همچنین در مورد تفاهم‌نامه‌ای که برای ساخت ۲۰۰ هزار واحد مسکن کارگران قبلا امضا شده بود، گفت: تفاهم‌نامه‌ای در زمان وزیر سابق با وزارت راه و شهرسازی امضا شد که طی آن مقرر شد ۲۰۰ هزار واحد مسکونی برای کارگران توسط شرکت‌های تعاونی مسکن احداث شود؛ همچنین در تفاهم‌نامه‌ای با شهرداری تهران ۵ هزار واحد مسکونی در بافت‌های فرسوده، نوسازی و تحویل مردم می‌شود.

‌وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: تا آخر سال قرار است یک‌هزار واحد مسکونی برای کارگران در سیستان و بلوچستان به بهره‌برداری برسد.

ارسال‌ نظر
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۷ دی ۱۴۰۱ - ۲۱:۴۴
۰
اقآی وزیر لااقل جنابعالی که به عنوان وزیر کار هستی یک زره انصاف داشته باش نسبت به افزایش حقوق کارگران و بازنشستها به اندازه تورم واقعی که در کشور وجود دارد افزایش حقوق را به همان اندازه افزایش دهید اماری که همه ساله اعلام میکنند غلط است لطفا وجدانتان را قاضی کنید که ببینید تورم چند درصد است تمام کارگران و بازنشستهای کارگری با این حقوقی که کفاف 10روز را هم نمکند رنج میبرند بویژ بازنسستگان از یک طرف کرایه خونه هزینه دارو درمان و هزینه روز مره شماها که مسعول هستید تصمیم گیرنده هستید تمام جوانب را در نظر بگیرید تا دعای خیر پشت سر شما باشد نه نفرین خواهش میکنم پیامم را بگوش وزیر کار برسانید تشکر
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۷ دی ۱۴۰۱ - ۲۳:۵۲
۰
25در صد متناسب سازی چی شد؟
مرتضی
Iran (Islamic Republic of)
۱۸ دی ۱۴۰۱ - ۰۰:۵۵
۰
اقای مرتضوی عزیزم خواهشمندم باقی مانده ۲۵درصد همسان سازی راپیگیری کنید اخرسال اومد اما هنوز موسوی مدیرعامل تامین اجتماعی خوابند و بدقول
دولت و مجلس فقط بفکر کشوری و لشکریند
ناشناس
Poland
۱۸ دی ۱۴۰۱ - ۰۹:۲۴
۰
بزک نمیربهارمی یاد،کمبیزه باخیارمی یاد.
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۸ دی ۱۴۰۱ - ۰۹:۲۹
۰
سال گذشته حقوق کارگر 60درصداضافه شد تورم شد بدبختی امسال هم زیاد کنید تولید کننده از مردم می گیرد
فیلم و پخش زنده
بیشتر