‌ضرب‌الاجل سازمان حمایت به خودروسازان

شرکت‌های خودروساز ملزم به اجرای همه تعهدات خود تا نیمه بهمن شدند‌.
کد خبر : ۱۴۵۲۳۶

به گزارش ایبِنا، رئیس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان گفت: خودروسازان باید تعهدات معوق خود بابت فروش خودرو در سال ۱۴۰۱ و پیش از آن را تا ۱۵ بهمن ۱۴۰۱ تحویل دهند، همچنین خودروسازان ملزم شدند تعهدات از این تاریخ به بعد را حداکثر تا زمان اعلام شده در قرارداد، تحویل مشتری دهند.

 

حسین فرهیدزاده اظهارکرد: در راستای حمایت از حقوق مصرف کننده به معوقات شرکت‌های خودروساز ورود کرده‌ایم و جلساتی نیز با معاونت صنایع حمل و نقل وزارت صمت در این خصوص برگزار شد.

 

وی ادامه داد: خودروسازان باید تعهدات معوق خود بابت فروش خودرو در سال ۱۴۰۱ و پیش از آن را تا ۱۵ بهمن ۱۴۰۱ تحویل دهند، همچنین خودروسازان ملزم شدند تعهداتی که از این تاریخ به بعد است را حداکثر تا زمان اعلام شده در قرارداد، تحویل مشتری بدهند.

 

رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان تاکید کرد: در همین راستا اگر خودروسازان به تعهدات خود عمل نکنند، علاوه بر سود مشارکت، باید جریمه تاخیر نیز پرداخت کنند. در راستای مصوبه هیات دولت با موضوع آیین‌نامه حمایت از مصرف‌کننده خودرو، این سود مشارکت و جریمه تاخیر باید پرداخت شود.

 

فرهیدزاده افزود: در قرارداد‌ها سود مشارکت با جرایم تاخیر ارتباط دارد و شرکت‌های خودروساز موظفند با حداقل نرخ سود بانکی متناسب با مدت قرارداد سود مشارکت را در قرارداد لحاظ کنند.

 

وی با اشاره به وجود آیین‌نامه‌ای مشابه آیین‌نامه جدید در گذشته، تصریح کرد: مشابه این ابلاغ وجود داشته است، اما با توجه به شرایط تصمیم گرفته شده بود تا این سود مشارکت پرداخت نشود، ولی در حال حاضر در قرارداد‌های جدید، خودروسازان باید سود مشارکت را لحاظ کنند و تا نیمه بهمن امسال هم باید همه تعهدات خود را اجرایی کنند.

ارسال‌ نظر
صالح
Iran (Islamic Republic of)
۲۰ دی ۱۴۰۱ - ۰۹:۵۴
۰
خودرو ساز هم ترسید
سازمان حمایت راست میگه بیاد قیمت را کنترل کنه با افزایش تولید
فیلم و پخش زنده
بیشتر