آخرین قیمت خودرو‌های سایپا امروز ۲۵ دی

بررسی بازار خودروی کشور نشان می‌دهد که بازار خودروی کشور به ثبات نسبی رسیده است و قیمت برخی خودروها تا حدودی کاهش یافته است.
کد خبر : ۱۴۵۴۹۴

به گزارش خبرنگار ایبِنا، یکی از مسائلی که همیشه برای خریداران خودرو سردرگمی را به همراه داشته، اطلاع درست و قابل اطمینان از قیمت انواع خودرو در بازار است. افرادی که قصد خریداری خودرو رو دارند، حتما باید قبل از اقدام به معامله از قیمت آن خودرو در بازار مطلع شوند. متاسفانه با ورود دلالان به بازار خودرو، قیمت‌های متفاوتی از یک خودرو در بازار وجود دارد و این فرصتی برای افراد سودجو و کلاهبردار به وجود می‌آورد تا از بی اطلاعی برخی خریداران خودرو سوءاستفاده کنند و با بازار گرمی خودروی خود را با قیمتی بسیار بالاتر از قیمت واقعی آن به فروش برسانند.

 

در این گزارش با بررسی بازار خودروی کشور، قیمت انواع خودروی سایپا در بازار را بیان می‌کنیم.

 

بازار خودروی کشور که در هفته‌های اخیر و با تلاطم بازار طلا، سکه و ارز و همچنین با ورود دلالان به این بازار دچار نوسان شده بود، در روز‌های گذشته به ثبات نسبی رسیده و حتی برخی خودرو‌ها تا حدی ارزان شده‌اند.

 

خودروی پراید که تولید آن متوقف شده است، در حال حاضر با قیمت کمتری نسبت به هفته‌های گذشته معامله می‌شود. پراید ۱۱۱ با قیمت ۲۸۰ میلیون تومان خرید و فروش می‌شود. پراید ۱۳۱ نیز در معاملات امروز خودرو ۲۷۰ میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است. این قیمت‌ها برای مدل سال ۱۳۹۹ این خودروهاست و مدل‌های پایین‌تر قیمت کمتری دارند.

 

تیبا هاچ بک EX با رینگ فولادی مدل ۱۴۰۰ نیز با قیمت ۲۹۰ میلیون تومان و مدل ۱۴۰۱ آن ۳۰۰ میلیون تومان معامله می‌شود. مدل صندوق دار SX بنزینی ۹۹ این خودرو با قیمت ۲۷۵ میلیون تومان و ۱۴۰۱ آن نیز با قیمت ۲۹۵ میلیون تومان معامله می‌شود.

 

مدل ۱۳۹۹ ساینا EX دنده‌ای با رینگ فولادی نیز ۲۷۵ میلیون تومان، ۱۴۰۰ آن با قیمت ۲۸۵ میلیون تومان و مدل ۱۴۰۱ این خودرو نیز ۳۰۰ میلیون تومان معامله می‌شود.

 

ساینا S دنده‌ای هم در بازار قیمتی ۳۱۰ میلیون تومانی دارد.

 

اما خودروی شاهین که در عرضه بورس کالا با قیمتی بسیار پایین‌تر از بازار معامله شده بود، در بازار با کاهش قیمت مواجه شده است. شاهین G مدل ۱۴۰۱ که تا چند هفته پیش با قیمت ۵۴۰ میلیون تومانی نیز معامله شده بود، در حال حاضر با قیمت ۵۱۰ میلیون تومان فروخته می‌شود و بیش از ۳۰ میلیون تومان ارزان شده است. مدل ۱۴۰۰ این خودرو نیز ۴۷۵ میلیون تومان است.

 

خودروی کوییک دنده‌ای با رینگ فولادی مدل ۱۴۰۱ شرکت خودروسازی سایپا، با قیمت ۲۹۸ میلیون تومان و مدل R آن نیز ۳۰۵ میلیون تومان خرید و فروش می‌شود. کوییک اتوماتیک پلاس ۱۴۰۱ هم در بازار قیمت ۴۰۰ میلیون تومانی دارد.

 

گرچه بازار خودروی کشور همچنان با نوساناتی همراه است، اما انتظار می‌رود با ورود خودرو‌های وارداتی به کشور و عرضه آن‌ها در بورس کالا و افزایش عرضه شرکت‌های خودروسازی سایپا و ایران خودرو، قیمت خودرو‌ها رو به کاهش و بازار خودرو با ثبات شود.

ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر
اینفوگرافیک
بیشتر