کشف ذخایر عظیم طلا در صربستان

یافته طلای جدید، موقعیت کشور صربستان را به عنوان رهبر منطقه بالکان از نظر ذخایر تقویت کرد.
کد خبر : ۱۴۵۷۳۱

به گزارش خبرنگار بین‌الملل ایبِنا به نقل از راشاتودی، دوبراوکا ددوویچ نگر، وزیر معدن و انرژی صربستان اعلام کرد که یک ذخیره بزرگ طلا در صربستان کشف شده است. این مقام مسئول گفت: نتایج اولیه آزمایش‌های فناوری نشان داده که امکان استخراج طلای خالص با ضریب بهره برداری کل بیش از ۹۳ درصد از کانسار جدید وجود دارد. وی تاکید کرد که این کشف می‌تواند برای اقتصاد این کشور، به ویژه برای شرق صربستان، اهمیت زیادی داشته باشد.

این اکتشاف توسط شرکت بین المللی استخراج طلای کانادایی Dundee Precious Metals که پروژه‌هایی را در کشور بالکان اجرا می‌کند، انجام شده است. این شرکت گفت که ذخایر با عیار بالا در چشم انداز اکتشاف در شرق صربستان کشف کرده و انتظار دارد نتایج استثنایی حفاری اخیر باشد. سرپرست این وزارتخانه تاکید کرد: این پروژه در مرحله تحلیل است و مطالعات تکمیلی برای بررسی میزان واریزی ضروری است.

پیش از این، الکساندر ووچیچ، رئیس جمهور صربستان گفته بود که کشورش ذخایر طلای خود را در دو سال گذشته به میزان قابل توجهی افزایش داده است. بر اساس آخرین داده‌های شورای جهانی طلا، ذخایر طلای صربستان ۳۸.۱ تن است که این کشور را به اقتصاد پیشروی بالکان از نظر ذخایر طلا و ۵۴ مین اقتصاد جهان تبدیل کرده است.

ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر