در بحبوحه تقابل بر سر افزایش سقف بدهی

بحران مالی آمریکا در شرف وقوع است

بن بست طولانی مدت بین دو طرف می‌تواند بازار‌های آمریکا را متزلزل و اقتصاد جهانی را بی ثبات کند.
کد خبر : ۱۴۵۷۳۷

به گزارش خبرنگار بین الملل ایبنا و به نقل از الجزیره، دولت ایالات متحده در بحبوحه رویارویی بر سر افزایش سقف بدهی به سقف وام ۳۱.۴ تریلیون دلاری بین جمهوری خواهان - که اکثریت مجلس نمایندگان را در اختیار دارند - و دموکرات‌های حامی جو بایدن افزابش یافته است که می‌تواند در عرض چند ماه به یک بحران مالی منجر شود؛ جانت یلن، وزیر خزانه داری، به رهبران کنگره - از جمله کوین مک کارتی، رئیس مجلس نمایندگان - اطلاع داد که وزارت او شروع به استفاده از اقدامات استثنایی مدیریت پول نقد کرده است که می‌تواند منجر به اجتناب از نکول تا پنجم ژوئن آینده شود.

جمهوری خواهان قصد دارند تا زمانی که مانور‌های اضطراری خزانه داری به پایان برسد تا بایدن و سنا - به رهبری دموکرات‌ها - را مجبور به کاهش هزینه‌ها کنند، این کار را به تعویق بیاندازند.

روسای شرکت‌ها و حداقل یکی از آژانس‌های رتبه‌بندی اعتباری هشدار داده‌اند که یک بن‌بست طولانی‌مدت بین دو طرف می‌تواند بازار‌ها را متزلزل کند و اقتصاد جهانی را که از قبل متزلزل است بی‌ثبات کند.


جمهوری خواهان تلاش می‌کنند با استفاده از اکثریت خود در مجلس نمایندگان، برای کاهش هزینه‌های دولت استفاده کنند و فکر می‌کنند وزارت خزانه داری می‌تواند با اولویت دادن به پرداخت بدهی‌ها از نکول جلوگیری کند، اما کارشناسان مالی امکان سنجی این ایده را زیر سوال برده اند که کاخ سفید کاملا آن را رد می‌کند.

اولیویا دالتون، معاون سخنگوی کاخ سفید در ایر فورس وان گفت: هیچ مذاکره‌ای درباره سقف بدهی وجود نخواهد داشت. کنگره باید بدون قید و شرط به این موضوع رسیدگی کند، همانطور که سه بار در زمان دونالد ترامپ (رئیس جمهور سابق جمهوری‌خواه) انجام داد. "

ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر