01 بهمن 1401 - 19:26
رئیس کل بانک مرکزی در نشست با جمعی از دانشجویان:

اخذ اختیارات لازم برای مدیریت بازار ارز/ عامل اصلی نوسان نرخ ارز عملیات روانی است

رئیس کل بانک مرکزی گفت: با توجه به گشایش های خوب ارزی، فضای مثبت روانی در بازار تقویت شده و نرخ ارز به ثبات بیشتری خواهد رسید.
کد خبر : ۱۴۵۷۴۹

به گزارش ایبِنا، جمعی از نمایندگان دانشجویی دانشگاه‌های مختلف پیش از ظهر شنبه در جلسه‌ای سه‌ساعته با «محمد مخبر» معاون اول رییس جمهور، «محمدرضا فرزین» رییس کل بانک مرکزی به تشریح دغدغه‌ها و ارائه پیشنهادات خود درباره مسائل جاری کشور خصوصاً در حوزه اقتصادی پرداختند.

 

محمدرضا فرزین در این جلسه به سوالات دانشجویان درباره بازار ارز و راهکارهای دولت برای ساماندهی نرخ ارز پاسخ داد و گفت: امروز بانک مرکزی از نظر منابع و ذخایر ارزی و طلا هیچ محدودیتی ندارد و عامل اصلی نوسان در نرخ ارز آزاد، فضاسازی های رسانه ای و عملیات روانی در جامعه است.

 

وی با بیان اینکه اختیارات لازم برای مدیریت بازار ارز اخذ شده است،‌ افزود: به زودی بازار مبادله طلا و ارز در راستای مدیریت بازار آزاد راه اندازی خواهد شد.

 

رییس کل بانک مرکزی تصریح کرد: مدیریت ارز نیازمند ایجاد آرامش در بازار است و با توجه به گشایش های خوب ارزی که اخیرا صورت گرفته، فضای مثبت روانی در بازار تقویت شده و نرخ ارز به ثبات بیشتری خواهد رسید.

 

در این جلسه دانشجویان دانشگاه‌های مختلف نیز سوالات و دغدغه‌های خود را در خصوص بازار ارز، خودرو و سایر سیاست‌های پولی و مالی دولت مطرح و پاسخ‌های خود را دریافت کردند.

 

مخبر: دشمن با روایت‌های نادرست و هراس‌افکنی درپی فرار سرمایه‌هاست

 

محمد مخبر معاون اول رییس جمهور نیز در این جلسه با اشاره به رویکرد جدی دولت سیزدهم مبنی بر تعامل با طیف‌های مختلف دانشجویی در دانشگاههای کشور، گفت: دولت از ارتباط با دانشگاهیان استقبال می‌کند و آماده تعامل صحیح و منطقی با دانشجویان است.

 

وی با اشاره به برخی دیدارهای خود با دانشجویان، افزود: دانشجویان به دلیل ارزیابی میدانی که دارند، از دانش و دیدگاههایی دقیق نسبت به مسائل جامعه برخوردار هستند که این دیدگاهها برای سیاست گذاری و تصمیم گیری‌های دولت مفید و راهگشا خواهد بود.

 

مخبر ثبات و آرامش را لازمه توسعه و پیشرفت کشور دانست و تاکید کرد: دشمنان خارجی با تولید روایت‌های نادرست و هراس افکنی به دنبال فرار سرمایه و ایجاد ناامنی اقتصادی در کشور هستند تا بتوانند مانع حرکت جمهوری اسلامی به سمت اهداف متعالی خود شوند که این توطئه نیز با تلاش های دولت و یاری مردم خنثی می‌شود.

 

ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر