05 بهمن 1401 - 06:15

ضرب‌الاجل یک ماهه برای یک کارخانه در تهران

ضرب‌الاجل یک ماهه برای یک کارخانه در تهران
القاصی‌ از تعیین ضرب‌الاجل یک ماهه برای تامین زیرساخت‌های لازم جهت رعایت ضوابط زیست‌محیطی در کارخانه سیمان تهران خبر داد.
کد خبر : ۱۴۵۸۹۵

به گزارش ایبِنا، علی القاصی؛ رئیس کل دادگستری استان تهران از تعیین ضرب‌الاجل یک ماهه برای تامین زیرساخت‌های لازم جهت رعایت ضوابط زیست‌محیطی در کارخانه سیمان تهران خبر داد و گفت: با توجه به وصول گزارشات متعددی از دستگاه‌های مسئول و به‌طور خاص محیط زیست در مورد آسیب‌ها، خطرات و پیامد‌های زیست محیطی منفی در خصوص فعالیت کارخانه سیمان تهران و با توجه به نقش این موضوع در تشدید آلودگی هوا، به دادستان شهرستان ری ماموریت داده شد تا از حیث حقوق عامه بررسی‌های لازم را به‌عمل آورد.


وی خاطرنشان کرد: بررسی‌های انجام شده از سوی دادستانی شهرستان ری با اخذ گزارشات از دستگاه‌های متولی حاکی از نقش قابل توجه این کارخانه در آلودگی هوای محدوده شهرستان ری است و بر همین اساس با توجه به اینکه سلامت عمومی جامعه یکی از مصادیق مهم و قابل توجه حقوق عامه محسوب می‌شود؛ لذا دستگاه قضایی از حیث حقوق عامه نسبت به این موضوع ورود کرد و مقرر شد تا مسئولان این کارخانه طی مدت زمان یک ماه نسبت به تامین زیرساخت‌های لازم جهت جلوگیری از بروز آسیب‌های زیست‌محیطی اقدام کنند.


القاصی اظهار کرد: همچنین تاکید شد تا اگر در مدت زمان مقرر اقدام مقتضی در جهت اصلاح روند فعالیت این کارخانه صورت نگرفت، با توجه به اهمیت مقوله سلامت عمومی جامعه، تا زمان تامین زیرساخت‌های لازم از ادامه فعالیت آن جلوگیری به‌عمل آید.

 

منبع: میزان

ارسال‌ نظر
علی
Iran (Islamic Republic of)
۰۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۰:۲۵
۰
گل بود به سبزه نیز آراسته شد ...کارخونه سنگ شکن و شت و ماسه مترو خط شیش کنار اتوبان امام علی مجاور کار خانه سیمان مجاور مشیریه در خفای کامل شبها از ساعت ۸شب تا ۴ صبح ده ها برابر بیشتر از کارخونه سیمان آلودگی زیست ی داره ... این کارخونه در محل دپوی مترو خط ۶ مجاور ضلع شمال غربی کوه بی بی شهربانو دیوار به دیوار اتوبان امام علی هست خواهشن رسیدگی کنید
فیلم و پخش زنده
بیشتر