10 بهمن 1401 - 10:45

مردم این ۳ استان از امروز منتظر کالابرگ باشند

مردم این ۳ استان از امروز منتظر کالابرگ باشند
مدیر اجرایی طرح کالابرگ الکترونیکی از آغاز اجرای این طرح از امروز در ۳ استان دیگر خبر داد.
کد خبر : ۱۴۶۱۲۳

به گزارش ایبِنا؛ حمید فرداد مدیر اجرایی طرح کالابرگ الکترونیکی گفت: پس از اجرای آزمایشی این طرح در استان هرمزگان، این طرح از امروز در ۳ استان دیگر اجرایی می‌شود.

وی افزود: استان‌های قزوین، گیلان و مرکزی ۳ استانی هستند که از امروز اجرای طرح آزمایشی کالابرگ الکترونیکی در آن‌ها آغاز می‌شود.

در قالب این طرح، برای حفظ قدرت خرید مردم قیمت ۱۰ قلم کالای اساسی بر مبنای شهریور ۱۴۰۰ محاسبه می‌شود و دولت براساس سبد کالای مشخص‌شده، مابه‌التفاوت قیمت کالا را در طول دوره پرداخت می‌کند.

همچنین در این طرح، مردم می‌توانند طبق نیاز خانوار، مقدار کمتر یا بیشتری از کالا‌های اساسی مرجع را به‌انتخاب خود و تا سقف میزان اعتبار یارانه‌شان خریداری کنند.

به‌گفته فرداد، بر اساس این طرح یارانه یک ماه زودتر در حساب سرپرست خانوار شارژ می‌شود و فرد ۱۰ قلم کالای اعلام‌شده را بعد از شارژ اعتبار می‌تواند خریداری کند به این صورت که بخشی از قیمت کالا را خودش پرداخت می‌کند و بقیه از یارانه ماه بعد برداشت می‌شود. کالا‌های شامل این طرح عبارتند از شیر، پنیر، ماست، مرغ، تخم‌مرغ، ماکارونی، شکر و برنج.

وی در مورد نحوه خرید بر اساس این طرح توضیح داد: برای مثال روغن مایع ۸۱۰ گرمی قیمتش ۶۲ هزار تومان است، شهریور ۱۴۰۰ قیمت این کالا ۱۴ هزار تومان بوده است، شما ۱۴ هزار تومان را نقداً پرداخت می‌کنید و ۴۸ هزار تومان باقیمانده از یارانه پرداخت می‌شود.

 

ارسال‌ نظر
علی‌ ازروستای‌قلعه‌سحر اهواز
Iran (Islamic Republic of)
۱۰ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۸
۰
سلام‌کالابرگ‌برایمان‌که‌در‌روستا‌هستیم‌بدرد‌نمی‌خورد‌چون‌برای‌رفتن‌به‌شهر‌باید‌چند‌برابر‌هزینه‌کنیم
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۰ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۸
۰
من که نفهمیدم چی شد،،، اگه پول باشه خیلی بهتره
بهرام۸
Iran (Islamic Republic of)
۱۰ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۴:۲۸
۰
عالی
فیلم و پخش زنده
بیشتر