15 بهمن 1401 - 20:44
درایام فجر چهل چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و تحویل ۱۰ هزار واحد مسکونی:

آیت الله رئیسی: برای تکمیل واحد‌های باقی مانده مسکن کار شبانه روزی ادامه دارد

رئیسی در تحویل ۱۰ هزار واحد مسکن مهر گفت: انشالله تحویل این واحدها مقدمه ای برای تکمیل دیگر واحدهای باقی مانده مسکن مهر باشد.
کد خبر : ۱۴۶۳۲۵

به گزارش ایبِنا،  آیت الله سیدابراهیم رئیسی همزمان با ایام گرامیداشت چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و سالروز ولادت امیرالمومنین حضرت علی علیه السلام و روز پدر، روز شنبه در آئین تحویل حدود ۷ هزار مسکن مهر به مردم در شهر پرند و سه هزار واحد در سراسر کشور در جمع خبرنگاران افزود: انشالله تحویل این واحد‌ها مقدمه‌ای برای تکمیل دیگر واحد‌های باقی مانده باشد؛ کار به صورت شبانه روزی ادامه دارد.

افتتاح همزمان ۱۰ هزار واحد مسکونی در سراسر کشور با حضور دکتر رئیسی

رئیس جمهور با حضور در شهر جدید پرند، دستور افتتاح رسمی و بهره‌برداری همزمان از ۱۰ هزار واحد مسکونی را که ۶ هزار و ۸۳۸ واحد آن در شهر جدید پرند احداث شده است، صادر کرد.

در این مراسم همچنین حدود ۳ هزار و ۱۶۲ واحد مسکونی روستایی نیز به شکل همزمان در سراسر کشور افتتاح خواهند شد.

بخش قابل توجهی از واحد‌هایی که امروز افتتاح شدند، واحد‌های طرح مسکن مهر هستند که بیش از ۱۰ سال در تکمیل و بهره‌برداری از آن‌ها تاخیر ایجاد شده بود، اما در یکسال گذشته با پیگیری‌های صورت گرفته و اقدامات جهادی دولت و وزارت راه و شهرسازی، در دستور کار قرار گرفت و تکمیل شدند.

دکتر رئیسی همچنین با حضور در مجتمع ۴۰۰ واحدی امام علی (ع) شهر جدید پرند، به طور نمادین کلید ۱۰ واحد مسکونی این مجتمع را به مالکانی که بیش از ۱۰ سال چشم انتظار صاحب خانه شدن بودند، تحویل داد.

آیت‌الله رئیسی با حضور در یکی از واحد‌هایی که در مراسم امروز افتتاح شد کلید و سند این واحد مسکونی را به همراه یک جلد کلام الله مید به شکل نمادین به اعضا این خانواده ۴ نفره تحویل داد و گفت: با تلاش‌هایی که از دوره مرحوم رستم قاسمی وزیر فقید راه و شهرسازی آَغاز شد و در دوره آقای بذرپاش با قوت ادامه یافته است، تکمیل واحد‌های باقیمانده از طرح مسکن مهر به زودی به پایان رسیده و واحد‌های در حال اجرا در نهضت ملی مسکن نیز با سرعت بیشتر ساخته شده و در اختیار مردم قرار خواهد گرفت.

مجموع سرمایه‌گذاری انجام شده برای احداث این ۶ هزار و ۸۳۸ واحد مسکونی ۱۱ هزار و ۱۷۴ میلیارد ریال و بخش‌های عمرانی و خدماتی افتتاح شده نیز هزار و ۴۳۲ میلیارد ریال است.

رئییس جمهور در بخشی دیگر از سخنان خود تصریح کرد: افراد پول واریز کردند و ۱۰ تا ۱۵ سال گذشته تا صاحب خانه بشوند که باید زودتر این کار انجام شود.

آیت الله رئیسی خاطرنشان کرد: ساخت مسجد، حسینیه، پارک و مدرسه در کنار ساخت مسکن هنگام تحویل مسکن‌ها کار بزرگی است که در حال انجام است و امیدواریم بقیه واحد‌ها نیز به زودی تحویل شود.

در چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و سالروز ولادت حضرت علی علیه السلام کلید ۶۸۳۸هزار واحد مسکونی با حضور رییس‌جمهور در شهر پرند تحویل خریداران شد.

طرح مسکن ملی که هدف از آن تهیه مسکن برای اقشار کم درآمد جامعه بود، در حقیقت شامل اجاره بلند مدت زمین جهت احداث مسکن است، که در دولت دهم از ۲۰ هزار واحد در سال به ۵/۱ میلیون واحد در سال افزایش یافت و در نهایت با پیشرفت ۷۰ درصدی در سال ۹۲ تحویل دولت یازدهم شد، اما پیشرفتی نداشت و پیشرفت ۳۰ درصد باقی مانده این پروژه با مشکلاتی مواجه شد.

ولی با روی کار آمدن دولت سیزدهم قفل ساخت مسکن شروع و تمام پروژه‌های نیمه تمام تعیین تکلیف شدند.

 

منبع:ایرنا

ارسال‌ نظر