20 بهمن 1401 - 20:08

صید ترال با کشتی های ایرانی به‌زودی

صید ترال با کشتی های ایرانی به‌زودی
رئیس سازمان شیلات ایران: دستورالعمل صید ماهی در آبهای عمیق در کارگروه شورای عالی امنیت ملی تعیین شده است.
کد خبر : ۱۴۶۶۰۶

به گزارش ایبِنا، سید حسین حسینی در نشست خبری اعلام کرد کار گروهی که ذیل شورای امنیت ملی با عنوان کارگروه سازماندهی بنادر تشکیل شده بود، دستورالعمل صید ماهی در آب‌های عمیق را تعیین کرده است.

رئیس سازمان شیلات ایران افزود: در انتظار آماده شدن افکار عمومی هستیم و در صورتی که صید ترال از آب‌های عمیق انجام شود حتماً با کشتی‌های ایرانی انجام خواهیم داد و به هیچ کشور خارجی اجازه ورود نمی‌دهیم.

به گفته این مسئول صید ترال از آب‌های عمیق بسیار ضروری است سالانه ۲۰ هزار تومان واردات خوراک آبزیان وجود دارد که با استفاده از پودر ماهی آب‌های عمیق می‌توان بخش زیادی از این نیاز را تامین کرد.

عرضه مستقیم محصولات شیلاتی برای کاهش قیمت‌ها در آستانه عید

حسینی در ادامه در پاسخ به اینکه برنامه شما برای کاهش قیمت‌ها در شب عید چیست گفت: وزیر کشاورزی موافقت کردند که برای عرضه محصولات شیلاتی جایگاه مناسبی را تحویل دهند که در این صورت با عرضه مستقیم و حذف واسطه‌ها قیمت‌ها کاهش خواهد یافت.

به گفته مسئول نوسان قیمت‌های محصولات شیلاتی در شش ماه اول و دوم سال متفاوت است به طوری که در نیمه اول سال تولید کنندگان و در نیمه دوم مصرف کنندگان ضرر می‌کنند.

به گفته این مقام مسئول در سال ۱۴۰۱، ۹۸ میلیارد تومان تسهیلات با سود ۱۲ درصد و نیز ۱۲۶ میلیارد تومان سرمایه در گردش با سود ۱۵ درصد و ۳۰۰ میلیارد تومان تسهیلات مکانیزاسیون پرداخت شده است.

وی تصریح کرد که در برنامه هفتم توسعه افزایش تولید ۲.۶ میلیون تنی، افزایش بهره‌وری و تولید ماهی در قفس تا ۵۰۰ هزار تن و تولید میگو تا ۱۶۰ هزار تن و افزایش صید و صیادی به ۸۵۰ هزار تن تاکید شده است.

حسینی تصریح کرد که در حال حاضر محصولات شیلاتی به کشور‌های چین روسیه اوراسیا و کشور‌های حاشیه خلیج فارس صادر می‌شود.

ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر
پربیننده ها