25 بهمن 1401 - 11:55
به مناسبت گرامیداشت هفته ملی کارآفرینی؛

نخستین همایش «پیشران‌های اقتصادی؛ فرصتی برای توسعه ملی» برگزار می‌شود

همایش «پیشران‌های اقتصادی؛ فرصتی برای توسعه ملی» با همکاری مؤسسه عالی آموزش وپژوهش، وزارت صمت و سایر وزارتخانه‌هابرگزار خواهد شد.
کد خبر : ۱۴۶۷۷۲

به گزارش ایبِنا، هر سال با فرا رسیدن ۲۹ بهمن ماه، روز اقتصاد مقاومتی و کارآفرینی، و گرامیداشت هفته ملی کارآفرینی از ۲۹ تا ۵ اسفندماه، مجمع کارآفرینان ایران اقدامات و برنامه‌های ویژه‌ای را برگزار می‌کند.


امسال نیز با نزدیک شدن به این ایام مجمع کارآفرینان ایران برای نخستین بار همایش «پیشران‌های اقتصادی؛ فرصتی برای توسعه ملی» را با همکاری مؤسسه عالی آموزش وپژوهش مدیریت وبرنامه ریزی، وزارت صمت و سایر وزارتخانه‌ها و سازمان‌های مربوطه برگزار خواهد کرد.


هدف از برگزاری این همایش که با مقامات، مسئولان و کارآفرینان بزرگ کشور برگزار خواهد شد، روشنگری و تببین جایگاه و نقش پیشران‌های اقتصادی در توسعه ملی و اقتصاد کشور است. این همایش در دو نوبت طی روز‌های ۳۰ بهمن و ۲ اسفندماه ۱۴۰۱ برگزار خواهد شد.


همچنین برگزاری همایش «زنان کارآفرین اجتماعی ایران» به همت مجمع و حامیان نیز از دیگر اقدامات بزرگداشت هفته ملی کارآفرینی خواهد بود. این همایش در تاریخ یکم اسفندماه با حضور بانوان کارآفرین اجتماعی کشور برگزار خواهد شد.


رونمایی از مجموعه پوستر‌های گرافیکی پیشران‌های اقتصادی نیز از جمله اقداماتی است که در راستای ادبیات سازی و اشاعه فرهنگ کارآفرینی در هفته ملی کارافرینی از سوی مجمع صورت خواهد گرفت. این اثر هنری در قالب مجموعه پوستر‌هایی با موضوع کارآفرینی و اهمیت نقش پیشران‌های اقتصادی با حضور مقامات و فعالان این عرصه رونمایی خواهد شد.


با توجه به اهمیت نقش پیشران‌های اقتصادی در توسعه صنعت و اقتصاد کشور و لزوم نگاهی ویزه به این حوزه، مجمع کارافرینان ایران با تهیه و رونمایی مستند «یک تجربه موفق» در نظر دارد تا با استفاده از تجربیات موفق سایر کشور‌ها در حوزه پیشران‌ها و کارآفرینی، راه حلی نوین را پیش روی تصمیم گیران و مسئولان در کشور قرار دهد.


برگزاری دوره «آموزش خبرنگاری اقتصاد و صنعت» با همکاری مجمع کارآفرینان ایران و دانشکده اقتصاد دانشگاه تهران با هدف تبیین گفتمان پیشران‌های اقتصادی از طریق رسانه‌ها، آگاهی افزایی اصحاب رسانه به ویژه خبرنگاران اقتصادی در حوزه پیشران‌ها، و پرورش نیروی کارآمد و ماهر و علمی برای رسانه‌های رسمی را می‌توان از دیگر اقدامات مجمع در این هفته عنوان کرد. ثبت نام این دوره نیز از هفته ملی کارآفرینی آغاز خواهد شد.


رونمایی از مجموعه «سیگما» که مجموعه گفتگویی با اساتید اقتصادی و صنعتی دانشگاه‌های کشور است را می‌توان یکی دیگر از فعالیت‌های مجمع کارآفرینان ایران به مناسبت گرامیداشت هفته ملی کارآفرینی عنوان کرد. این مجموعه که در راستای ادبیات سازی و اشاعه مفاهیم مربوط به حوزه پیشران‌های اقتصاد مولد و کارآفرینی است، می‌تواند راهگشای فعالان این عرصه و گامی در جهت روشنگری فعالیت‌های پیشران‌ها در اقتصاد و توسعه صنعتی کشور باشد.

ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر