03 اسفند 1401 - 18:31

صادرات ۴۵۰ میلیون یورویی سایپا به روسیه

رئیس سازمان توسعه تجارت: قرارداد صادرات ۴۵ هزار دستگاه خودرو سایپا به این کشور به ارزش ۴۵۰ میلیون یورو به امضا رسید.
کد خبر : ۱۴۷۱۲۶

به گزارش ایبِنا از سازمان توسعه تجارت، قرارداد صادرات ۴۵ هزار دستگاه خودرو ساخت سایپا به روسیه با حضور «علیرضا پیمان پاک»، رئیس سازمان توسعه تجارت به امضای مدیرعامل سایپا و تجار روسیه رسید.

با امضای این قرارداد که در راستای اجرایی شدن تفاهمات صورت گرفته در نمایشگاه اتوموبیلیتی مسکو صورت گرفت، ۴۵ هزار دستگاه خودرو ساخت سایپا در چند محموله و به ارزش کلی ۴۵۰ میلیون دلار به روسیه صادر می‌شود.

در حاشیه عقد این قرارداد پیمان پاک به حضور پر رنگ خودروسازان و قطعه‌سازان در نمایشگاه اتوموبیلیتی مسکو اشاره و خاطرنشان کرد: نتیجه مهم و این حضور پر رنگ در نمایشگاه امضای قراردادی بود که امروز شاهد آن هستیم.

وی افزود: گردش مالی زنجیره خودرویی در روسیه بیش از ۲۰ میلیارد دلار است و ما می‌توانیم بعد از خروج شرکای اصلی آن‌ها به علت تحریم‌ها، سهم خوبی از این بازار کسب کنیم.

رئیس سازمان توسعه تجارت تاکید کرد: این اولین گام برای حضور خودروسازان ما در روسیه و رسیدن به تولید مشترک در ایران و تولید خودرو‌های جدید در همکاری با خودروسازان بزرگ روسیه است.

در این نشست محمدعلی تیموری، مدیرعامل سایپا نیز با تشکر از وزارت صمت و سازمان توسعه تجارت برای مهیا کردن شرایط امضای قرارداد‌های بین‌المللی، تصریح کرد: تولیدات سایپا بالای ۳۰۰ درصد رشد کیفی داشتند و این حضور بین‌المللی در روسیه ثمره افزایش کیفیت است.

وی با اشاره به قرارداد منعقد شده با خریداران روس تاکید کرد: به‌زودی تیم‌های فنی سایپا برای راه‌اندازی مجدد ۲ کارخانه خودروسازی که با تحریم‌ها تعطیل شده‌اند به روسیه اعزام می‌شوند تا در این کشور شاهد تولید مشترک باشیم.

مدیرعامل سایپا در خصوص صادرات خودرو به ونزوئلا نیز تصریح کرد: اولین محموله هزار دستگاهی تحویل دولت ونزوئلا شده است و ۲ هزار دستگاه دیگر نیز آماده تحویل بعد از انجام امور انتقال ارز است. وی تاکید کرد: سیاست ما تمرکز در ۲ بازار اصلی شامل ونزوئلا و روسیه است تا قصد ایجاد تنوع در بازار‌ها داشته باشیم.

ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر
اینفوگرافیک
بیشتر