در آمار رسمی واردات آمریکا مشخص شد؛

نفت دزدی آمریکا از ایران

تحلیلگران معتقدند آمار واردات نفت امریکا دزدی از محموله‌های صادراتی نفت ایران است که به بهانه تحریم‌ها توقیف کرده است.
کد خبر : ۱۴۷۴۵۹

به گزارش ایبِنا، اداره اطلاعات انرژی آمریکا وابسته به وزارت انرژی این کشور کل نفت خام وارداتی آمریکا در سال میلادی گذشته را ۲۲۹۱ میلیون بشکه اعلام کرده است که ۲۷۰ میلیون بشکه از این رقم معادل ۱۲ درصد از منطقه خلیج فارس بوده است.

همچنین کل واردات نفت خام آمریکا از اوپک در سال ۲۰۲۲ بالغ بر ۳۵۷ میلیون بشکه بوده که حاکی از وابستگی ۱۶ درصدی آمریکا به نفت تولیدی سازمان کشور‌های صادرکننده نفت است.

عربستان بزرگ‌ترین تامین کننده نفت وارداتی آمریکا در میان اعضای اوپک بوده و ۱۶۶ میلیون بشکه نفت در سال میلادی گذشته به این کشور صادر کرده است. عراق با صادرات ۸۹ میلیون بشکه‌ای در رده دوم و نیجریه با ۳۴ میلیون بشکه در رتبه سوم از این نظر قرار داشته‌اند.

بر اساس آمار رسمی آمریکا، این کشور از ایران نیز در سال ۲۰۲۲ نفت وارد کرده است.

بر اساس گزارش وزارت انرژی آمریکا این کشور در سال میلادی گذشته ۵۰۷ هزار بشکه نفت از ایران وارد کرده، که اگرچه رقم ناچیزی است، اما با توجه به قطع بودن روابط تجاری و سیاسی دو کشور و وضع تحریم‌های سختگیرانه علیه ایران از سوی واشنگتن قابل تامل است.

به عقیده تحلیلگران رقم ۵۰۷ هزار بشکه نفت وارداتی آمریکا از ایران مربوط به نفت دزدی این کشور از محموله‌های صادراتی نفت ایران است که به بهانه تحریم‌ها توقیف کرده است.

نفت دزدی از ایران در آمار رسمی واردات آمریکا

ارسال‌ نظر
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۰ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۲:۵۳
۰
توقیف کرده؟؟؟!
حزب‌الله
Iran (Islamic Republic of)
۱۰ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۳:۲۲
۰
آیا نفت خریداری آمریکا از خلیج فارس نمی گذرد آمریکا جنایتکار و مورد تحریم ماست پس باید محموله‌های او توقیف شود
فیلم و پخش زنده
بیشتر