احتمال توقف افزایش نرخ بهره فدرال رزرو

احتمال توقف افزایش نرخ بهره فدرال رزرو
فدرال رزرو در هر یک از هشت نشست اخیر خود نرخ بهره را افزایش داده است.
کد خبر : ۱۴۸۱۴۴

به گزارش خبرنگار بین الملل ایبِنا و به نقل از الامارات الیوم، سرمایه گذاران انتظار داشتند که فدرال رزرو آمریکا در نشست بعدی خود در ۲۱ و ۲۲ مارس برای پایان دادن به مسیر افزایش نرخ بهره که از سال گذشته آغاز شد، به عنوان بخشی از اقداماتی که از طریق آن به دنبال مهار نرخ‌های بالای تورم است، دیگر نرخ بهره را افزایش ندهد.

سرمایه گذاران بر این باورند که ادامه این روند ممکن است به دلیل آشفتگی گسترده مالی در بخش بانکی در ایالات متحده، پس از افشای سقوط دو بانک منطقه‌ای ایالات متحده در هفته گذشته، متوقف شود.

سرمایه‌گذاران در بازار‌های آتی ۵۰ درصد احتمال افزایش نرخ بهره را دارند که نرخ بهره را بین ۴.۵ تا ۴.۷۵ درصد قرار می‌دهد.

فدرال رزرو در هر یک از هشت نشست اخیر خود در یک دوره ۱۲ ماهه نرخ بهره را افزایش داده است که سریع‌ترین سری افزایش از اوایل دهه ۱۹۸۰ برای مبارزه با تورم است که در سال گذشته به بالاترین حد خود در ۴۰ سال گذشته رسید.


اما فروپاشی سیلیکون ولی، و آشفتگی ناشی از آن در بخش بانکی، عامل پیچیده دیگری را برای فدرال رزرو به هنگام بحث در مورد حرکت بعدی خود در مورد تورم در نظر گرفت.

به گزارش وال استریت ژورنال، این هفته بازار‌های اوراق قرضه دولتی ایالات متحده در بحبوحه نگرانی‌های گسترده‌تر در مورد سلامت سیستم بانکی و تأثیرات اقتصادی احتمالی، دوباره بهبود یافتند و بر فشار بر معاملات افزودند.

سرمایه‌گذاران عموماً موافق بودند که ترس از بحران کنونی انتظارات نرخ بهره را کاهش داده و سرمایه‌گذاران را وادار کرده است که، به خصوص پس از بحران بانک‌های آمریکایی و کاهش شدید سهام کردیت سوئیس، دارایی‌های پرریسک‌تر را به نفع دارایی‌های مطمئن‌تر کنار بگذارند.


اریک روزنگن، رئیس سابق فدرال رزرو بوستون گفت: افزایش نرخ‌های بهره باید تا زمانی که وضعیت فعلی ارزیابی شود، متوقف شود.

ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر