12 فروردين 1402 - 16:26

وزیر کار: ادعای ایجاد ۱میلیون شغل درست است

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از تحقق وعده رئیس‌جمهوری مبنی بر ایجاد یک‌میلیون شغل در سال ۱۴۰۱ خبر داد.
کد خبر : ۱۴۸۵۵۹

به گزارش ایبِنا، سید صولت مرتضوی ابراز کرد: اولویت اول دولت ایجاد اشتغال و در نهایت توسعه معیشت مردم است.

وی در ادامه با تأکید بر درستی داده‌های این وزارتخانه در خصوص ایجاد ۱ میلیون شغل گفت: در ستاد وزارت کار و ادارات‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سامانه رصد داریم که قادر است واحد به واحد، بخش به بخش و حتی روستا به روستا معدل استان را در زمینه ایجاد اشتغال ارائه کند.

به‌گفته مرتضوی آمار مربوط به مشاغل به سه شیوه پیامکی، تلفنی و نظارت‌های میدانی قابل راستی‌آزمایی است. وی یادآور شد: همچنین آخرین آمار مرکز آمار ایران نیز مؤید ایجاد یک‌میلیون فرصت شغلی است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به سازوکار اداری مربوط به شمار بیمه‌شدگان تأمین اجتماعی تأکید کرد: از طریق بررسی آمار نهایی بیمه‌شدگان می‌توان ادعای ایجاد شغل و تعداد آن را صحت‌سنجی کرد که این روش نیز ادعای تحقق ۱ میلیون شغل را تأیید می‌کند.

وی با اشاره به برنامه‌ریزی‌های این وزارتخانه برای تداوم ایجاد ۱ میلیون فرصت شغلی برای سال ۱۴۰۲ از کاهش ۷ دهم‌درصدی نرخ بیکاری در سال ۱۴۰۱ نسبت به سال ۱۴۰۰ بر اساس اعلام مرکز آمار ایران خبر داد.

 

منبع: تسنیم

ارسال‌ نظر
حسن
Iran (Islamic Republic of)
۱۲ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۷:۵۴
۰
باسلام با توجه به حقوق اندک کارگران جوانان علاقه ای برای فعالیت در شرکتها ندارند وعملا کمبود نیرو دارند،بنابر این شغلی ایجاد نگردیده،بلکه همان مشاغل قبلی بدون نیرو مانده اند.
فیلم و پخش زنده
بیشتر