09 ارديبهشت 1402 - 17:04

ترکیه و روسیه در حال ایجاد سامانه‌ پرداخت جدید هستند

ترکیه و روسیه با هدف تسهیل انجام عملیات‌های پرداخت از سوی اتباع روس در ترکیه، در حال ایجاد یک سامانه پرداخت جدید هستند.
کد خبر : ۱۴۹۷۰۵

‌به گزارش ایبِنا و به نقل از حرّیت، منابع آگاه از دولت ترکیه اعلام کردند که آنکارا و مسکو در حال ایجاد یک سامانه پرداخت جدید برای تسهیل انجام عملیات‌های پرداخت برای اتباع روس در ترکیه هستند.

 

گفته می‌شود نام این سامانه "ربیت‌کارت" است و شهروندان روس می‌توانند در قالب آن با استفاده از یک نرم‌افزار موبایلی به راحتی عملیات‌های پرداخت خود در داخل ترکیه را انجام دهند.

 

از آن جهت ترکیه و روسیه به ایجاد یک سامانه پرداخت جدید روی آورده‌اند که از ترس تحریم‌های آمریکا، بانک‌های ترکیه ارائه خدمات به کارت‌های مرتبط با سامانه "میر" را متوقف کرده‌اند. آمریکا گفته بود که موسسات بانکی ارائه‌دهنده خدمات مالی به سامانه میر را تحریم می‌کند.

 

سامانه میرکارت روسیه در سال ۲۰۱۴ توسط بانک مرکزی این کشور و با هدف جایگزینی ویزاکارت و مسترکارد ایجاد شد و بلافاصله چند کشور ازجمله ترکیه، بلاروس، قزاقستان، کره جنوبی، ازبکستان، قرقیزستان، ویتنام و تاجیکستان ارائه خدمات به این سامانه را آغاز کردند.

 

در ماه آگوست گذشته ۵ بانک در ترکیه هم به سامانه میر متصل شدند، اما پس از تهدید تحریمی آمریکا، خدمات به این سامانه روسی در ترکیه متوقف شد.

ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر