26 ارديبهشت 1402 - 14:40

ریزش قیمت دلار ادامه دارد/ خبرسازی دلالان تلگرامی هم کارساز نشد

قیمت دلار در کانال‌های تلگرامی روند کاهشی دارد و چشم‌انداز استمرار کاهش نرخ ادامه دارد.
کد خبر : ۱۵۰۴۷۱

به گزارش خبرنگار ایبِنا، امروز هم قیمت دلار در کانال‌های تلگرامی روند نزولی به خود گرفت و علی‌رغم تلاش‌های زیاد دلالان برای افزایش نرخ، قیمت اعلامی دلار در کانال‌های تلگرامی در حال نزدیک شدن به کف کانال ۵۱ هزار تومان است.

روز گذشته خبر‌هایی مبنی بر ممنوعیت معاملات با دلار در کشور عراق و اثرگذاری این تصمیم بر بازار ارز کشور منتشر شد. این در حالی بود که هیچ‌کدام از خبرگزاری‌های رسمی کشور عراق چنین خبری را منتشر نکرده‌ بودند. معاملات کشور عراق بیشتر به صورت نقدی انجام می‌شود و مردم این کشور بسیاری از دارایی‌های خود را با دلار نگهداری می‌کنند، بنابراین شرایط کشور عراق به گونه‌ای است که اجرایی کردن چنین تصمیمی به سادگی امکان پذیر نیست.

به گفته یحیی آل‌اسحاق؛ رئیس اتاق مشترک ایران و عراق، ممنوعیت معاملات دلار در عراق مربوط به گذشته است و این اقدام در راستای مدیریت بازار ارز کشور عراق بوده است و هیچ اثری بر مناسبات ارزی ایران و عراق ندارد.

حمید حسینی؛ دبیرکل اتاق مشترک ایران و عراق نیز در گفتگو با خبرنگار ایبِنا، تاکید کرده است که ممنوعیت معامله با دلار مربوط به معاملات داخلی این کشور مثل معاملات خودرو، ملک و ... می‌شود و تاثیری بر مبادلات ارزی ایران و عراق ندارد. البته شرایط داخلی عراق نیز به گونه‌ای نیست که ممنوعیت معاملات با دلار بتواند اجرایی شود.

اقدامات خوب بازارساز در هفته‌های اخیر، گشایش‌های ارزی و گسترش روابط با کشور‌های همسایه به خصوص کشور‌هایی مثل امارات، عربستان و عراق و دیگر کشور‌های عربی در ماه‌های اخیر موجب ایجاد ثبات در بازار غیررسمی ارز و کاهش قیمت‌ها در این بازار شده است.

چنین اقداماتی نوید ادامه کاهش قیمت‌ها و تداوم آرامش در بازار ارز را می‌دهد.

ارسال‌ نظر
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۷:۴۹
۰
حالا ارزون شده ۵۱ هزار تومن ....تو این مملکت
فیلم و پخش زنده
بیشتر