ژاپن جایگاه بزرگ‌ترین صادرکننده خودرو در جهان را از دست داد

یک روزنامه ژاپنی گزارش داد که در سه ماهه اول امسال چین با پشت سر گذاشتن ژاپن به بزرگ‌ترین صادرکننده خودرو در جهان تبدیل شده است.
کد خبر : ۱۵۰۷۴۱

به گزارش ایبِنا،  به نقل از نیکی، چین توانسته در سه ماهه نخست سال جاری با پشت سر گذاشتن ژاپن به بزرگ‌ترین صادرکننده خودرو در جهان تبدیل شود.

 

آمار‌های گمرک چین نشان می‌دهد که این کشور از ماه ژانویه تا مارس شاهد افزایش ۵۸ درصدی صادرات خودروی خود بوده و مجموعا بیش از یک میلیون دستگاه خودرو صادر کرده است. در همین مدت خودروسازان ژاپنی هم ۹۵۰ هزار دستگاه خودرو صادر کرده‌اند.

 

آمار‌ها نشان می‌دهد که دلیل افزایش صادرات خودروی چین بالا رفتن تقاضا برای خودرو‌های برقی و افزایش صادرات این کشور به روسیه بوده است.

 

در سه ماهه نخست امسال صادرات خودرو‌های غیربنزینی و گازوئیلی چین ۹۳ درصد رشد کرده و به ۳۸۰ هزار دستگاه رسیده است که معادل ۴۰ درصد کل صادرات خودروی این کشور بوده است.

 

بزرگ‌ترین برنده افزایش صادرات خودرو‌های غیربنزینی چین هم کارخانه تسلا در چین بوده که ۹۰ هزار دستگاه صادرات داشته است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۰ درصد رشد کرده است.

 

صادرات خودروی چین به روسیه هم سه برابر شده و به ۱۴۰ هزار دستگاه رسیده است. با این حساب روسیه بزرگ‌ترین خریدار خودرو‌های چینی در جهان به‌شمار می‌رود.

ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر
اینفوگرافیک
بیشتر