05 خرداد 1402 - 14:01
وزیر راه و شهرسازی:

هواپیما‌های جدید در راه است/اراضی واگذاری شده تا پایان سال به ۴۰۰ هزار متقاضی می‌رسد

هواپیما‌های جدید در راه است اراضی واگذاری شده تا پایان سال به ۴۰۰ هزار متقاضی می‌رسد
بذرپاش تصریح کرد: توسعه ناوگان هوایی در دستور کار قرار دارد و تا روز‌های آینده هواپیما‌های جدیدی به ناوگان هوایی کشور می‌پیوندد.
کد خبر : ۱۵۰۹۰۳

به گزارش ایبِنا، مهرداد بذرپاش بیان داشت: در سال‌های گذشته شاهد تولید حداقلی مسکن بودیم که همین مساله موجب شد تا قیمت‌ها افزایش یابد.


وی با بیان اینکه تا پایان سال تعداد متقاضیانی که زمین دریافت می‌کنند به ۴۰۰ هزار متقاضی در سراسر کشور خواهد رسید، اظهارداشت: با ارائه بسته ۱۹ گانه در خصوص بافت فرسوده شاهد رشد صدور پروانه در این زمینه هستیم.


وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: در برخی شهر‌های مازندران به دلیل نزدیکی جنگل و دریا با مشکل تامین زمین جهت ساخت مسکن مواجه هستیم که تلاش داریم تا با برنامه ریزی دقیق‌تر آن را برطرف نماییم.


بذرپاش تصریح کرد: از آنجا که زمین‌های کشاورزی درجه یک و دو مازندران قابل ساخت مسکن نیست بنابراین توسعه ساخت و ساز در برخی مناطق به کندی صورت می‌گیرد.

 

وی بیان کرد: در حوزه مسکن قیمت سازی‌های کاذبی از سوی برخی از مشاوران املاک صورت گرفت که موجب متضرر شدن شهروندان می‌شود.

 

به گفته وزیر راه و شهرسازی شناسایی و عرضه خانه‌های خالی و مالیات بر معاملات مکرر و افزایش عرصه می‌تواند در کنترل قیمت مسکن موثر باشد.


وی افزود: در روز‌های گذشته گشت‌های تعزیرات با دفاتر مشاوران املاک متخلف برخورد کردند که این روند در سراسر کشور ادامه خواهد یافت.

 

بذرپاش تصریح کرد: توسعه ناوگان هوایی نیز در دستور کار قرار دارد و تا روز‌های آینده هواپیما‌های جدیدی به ناوگان هوایی کشور می‌پیوندد.

 

وی یادآورشد: تکمیل کریدور‌های شمال و جنوب نیز در دستور کار قرار دارد، تا برای کشور تولید ثروت نماید.

ارسال‌ نظر
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۰۵ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۷:۴۷
۰
وزیر محترم به نیشابور شریف بیاورید و از مردم و
باز نشستگان زمینهای خود مالکی شهرک پلیس هم نظر بخواهید تا مشکل مسکن مرتفع شود
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۰۵ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۸:۰۴
۰
خیر ومبارک هست ان شاءالله .خدا قوت بده
فیلم و پخش زنده
بیشتر