15 خرداد 1402 - 13:19
کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با ایبِنا:

حباب قیمت‌ها با مالیات‌های سنگین شکسته می‌شود/ مالیات بر سوداگری عامل کوچ سرمایه به بورس

یک کارشناس بازار سرمایه گفت: «مالیات بر عایدی سرمایه» موجب خواهد شد تا سرمایه‌ها راه درست سرمایه گذاری را پیدا کنند.
کد خبر : ۱۵۱۰۱۵

علی بخشنده؛ کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با خبرنگار ایبِنا گفت: مالیات بر عایدی سرمایه بر معاملات بازار‌های ارز، طلا، مسکن و خودرو اعمال می‌شود، اما این نوع مالیات شامل معاملات بورس نمی‌شود، این موضوع موجب شده است تا بازار سرمایه برای پول‌های سرگردان و خرد بهترین محل برای سرمایه گذاری تلقی شود.


بخشنده تصریح کرد: افرادی که تصمیم دارند در نوسانات شرکت کنند و دست به ریسک بزنند، بازار سرمایه بهترین محل برای سرمایه گذاری و کسب بازدهی مناسب است.


این کارشناس بازار سرمایه بیان داشت: در طرح مالیات بر عایدی سرمایه، مالیات‌های بسیار سنگینی بر معاملات بازار ارز، طلا، مسکن و خودرو وضع کرده اند، این موضوع موجب خروج سرمایه‌ها از این بازار‌ها خواهد شد.


این تحلیل گر بازار‌های مالی ابراز داشت: دلیل وضع مالیات بر عایدی سرمایه در این بازار‌ها این است که سفته بازی در این بازار‌ها موجب رشد حبابی قیمت‌ها شده است.


وی افزود: بنابراین طرح مالیات بر سوداگری موجب خواهد شد تا سرمایه‌ها راه درست سرمایه گذاری را پیدا کنند، به طوری که سرمایه‌ها در بازار‌های مولد که به رشد اقتصادی نیز کمک می‌کنند سرمایه گذاری خواهند شد.

نویسنده: مرتضی ابراهیمی
ارسال‌ نظر
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۵ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۶:۱۱
۰
سلام.
مالیات گرفتن دولت از تک تک مردم حق قانونی دولتهاست.
اما مالیات گرفتن از دلالان املاک ونمایشگاهای خودرو ،
شورای شهر وشهردارای و اتاق اصناف باید تمام دارایی های دلالان را رصد کنند .بانکها در این امر یار و یاور باشند.
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۵ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۱:۳۴
۰
هرچه‌زودتر ‌خواهشا،همه‌شدند‌دلال
مهدی
Iran (Islamic Republic of)
۱۵ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۲:۴۳
۰
سلام بله فرمایش شما درست .اما امسال من که بعد ۴۰ سال اولین خودروی هست که دریافت کردم ۱۴۰ ملیون قرض کردم چک دا دم تا خودرو رو بفرشم چک رو پاس کنم با این قانون نمیتونم بفروشم کارم به دادگاه پاسگاه کشیده بشه چیکااار کنم قانون رو برای خودرو اولیی ها رو تغییر بدید لطفا تا آسیب نبینیم ..من کارگر ساختمانی هستم
فیلم و پخش زنده
بیشتر