09 خرداد 1402 - 16:18

رتبه ۷۶ ایران از نظر شاخص امنیت غذایی در بین ۱۹۵ کشور جهان

طبق آمار سازمان خواروبار و کشاورزی ملل متحد (فائو) ایران در شاخص امنیت غذایی در رتبه ۷۶ و بالاتر از میانگین جهانی قرار دارد.
کد خبر : ۱۵۱۱۴۹

به گزارش ایبِنا، حمید اورعی مشاور وزیر جهاد کشاورزی با اعلام این خبر افزود: طبق آخرین آمار ارائه شده از سوی سازمان خواروبار و کشاورزی ملل متحد (فائو)، ایران در شاخص امنیت غذایی در رتبه ۷۶ از بین ۱۹۵ کشور جهان است و بالاتر از میانگین جهانی قرار دارد. اینک تا حد مطلوب از چالش‌های امنیت غذایی در کشور فاصله ایجاد شده است و این جایگاه بواسطه تلاش کشاورزان و عزم مدیران اتفاق افتاده است.

وی تصریح کرد: افزایش بهره وری و ایجاد الگوی کشت از اهداف وزرات جهاد کشاورزی و سازمان‌های مربوطه است و در این صورت تولیدات بخش کشاورزی باید افزایش یابد.

مشاور وزیر جهاد کشاورزی در قرارگاه امنیت غذایی تاکید کرد: طرح امنیت غذایی با دستور وزیر جهاد در حال اجرا است که از تمامی استان‌ها در این خصوص بازدید شده تا وضعیت بخش کشاورزی مورد ارزیابی قرار گیرد.

اورعی اظهار داشت: خراسان شمالی هم جزو ۲۳ استان کشور که طرح ارزیابی امنیت غذایی آن در حال بررسی است و در این طرح میزان تولید، دسترسی به غذا، بحث کیفیت و سلامت غذا، بحث ثبات قیمت‌ها و بازار مواد غذایی و سایر شاخص‌ها مورد ارزیابی قرار خواهد کرد که در این خصوص تمامی استان‌ها رتبه بندی خواهند شد.

 

منبع:صداوسیما

ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر