11 خرداد 1402 - 15:04
اطلاعیه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی منتشر شد؛

اجرای مرحله جدید طرح ملی کالابرگ الکترونیک از ۱۳ خرداد برای اقشار کم‌درآمد

مرحله جدید طرح کالابرگ الکترونیک از ۱۳ خرداد برای خانوار‌های تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی در دهک‌های اول تا سوم اجرایی می‌شود.
کد خبر : ۱۵۱۲۶۵

به گزارش ایبِنا، در متن اطلاعیه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، آمده است: نظر به تعهد دولت مردمی برای حمایت از اقشار کم‌درآمد، اجرای مرحله جدید طرح ملی کالابرگ الکترونیک برای خانوار‌های تحت پوشش کمیته امداد امام‌خمینی (ره) و سازمان بهزیستی از ۱۳ خردادماه آغاز می‌شود و خانوار‌ها می‌توانند یک ماه زودتر از واریز یارانه از اعتبار خود استفاده کنند.

در این مرحله به منظور حمایت از دهک‌های اول تا سوم، یارانه خانوار‌های تحت پوشش کمیته امداد امام‌خمینی (ره) و سازمان بهزیستی ۲۰ درصد افزایش می‌یابد و همه مشمولین طرح می‌توانند به صورت اختیاری از کالابرگ الکترونیکی استفاده کنند.

در این طرح کارت جدیدی صادر نمی‌شود، همه کارت‌های بانکی به نام سرپرست خانوار در طرح کالابرگ الکترونیک قابل استفاده است و شرط استفاده از افزایش اعتبار کالابرگ، خرید بیش از ۷۰ درصد یارانه معادل ۳۲۰ هزار تومان به ازای هر نفر است.

شیر کم‌چرب بطری، پنیر، تخم مرغ، گوشت مرغ، روغن مایع، ماکارونی، برنج ایرانی، لبنیات، قند و شکر، حبوبات و گوشت منجمد گوساله، ۱۱ قلم کالای اساسی در طرح ملّی کالابرگ الکترونیک است.

۶ فروشگاه زنجیره‌ای بزرگ در این طرح مشارکت دارند و در شهر‌ها و روستا‌های کوچک نیز برای فروشندگان بارکدخوان نصب می‌شود تا دسترسی مردم و امکان بهره‌مندی عمومی از کالابرگ الکترونیکی فراهم شود.

همه خانوار‌های مشمول دریافت یارانه می‌توانند با نصب برنامه شبکه ملی اعتبار «شما» و یا شماره‌گیری #۱۴۶۳*۵۰۰* از باقی‌مانده اعتبار خود مطلع شوند.

ارسال‌ نظر
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۱ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۹:۳۶
۰
این طرح خوبی است به شرط اینکه مردم وقتی خرید می کنند مقداری از آن خرید رو از جیب خود پرداخت نکنند بعنوان مثال اگر خریدار یک روغن خرید تمام قیمت روغن از اعتبار یارانه کم شود نه اینکه مقداری از آن خرید نقدی پرداخت شود لطفا به مسئولان بگویید
فیلم و پخش زنده
بیشتر