16 خرداد 1402 - 12:04

فروش خانه با ۲۵ درصد تخفیف

در حالی بازار مسکن در رکود غیرتورمی به‌سر می‌برد که مالکان حاضر به فروش واحد‌ها با تخفیف تا ۲۵ درصدی شده‌اند.
کد خبر : ۱۵۱۴۰۷

به گزارش ایبِنا، بررسی وضعیت بازار مسکن حاکی است که این بخش در رکود تقریبا غیرتورمی به سر می‌برد و امسال دیگر خبری از افزایش‌های نامتعارف قیمت در بازار مسکن نیست.

شرایط کنونی بازار باعث شده تا خریداران در انتظار کاهش بیشتر قیمت‌ها باشند، مسئله‌ای که خرید مسکن را با کاهش قابل ملاحظه‌ای مواجه کرده است. در این بازار، مالکان اقدام به ارائه تخفیف‌ها تا ۲۵ درصد کرده و واحد‌های خود را در فایل فروش قرار داده‌اند به این امید که خریداران را ترغیب کنند. البته این تخفیف در مناطق شمالی پایتخت بیشتر از مناطق مرکزی و جنوبی است.

در حال حاضر یک واحد ۱۲۵ متری نوساز در اختیاریه با قیمت هر متر مربع ۱۰۰ میلیون تومان برای فروش عرضه شده است. قیمت واحدی با این مشخصات اسفندماه سال گذشته و اوایل امسال حدود ۱۲۵ میلیون تومان بود.

یک واحد مسکونی دوبلکس ۱۲۵ متری واقع در آجودانیه با قیمت ۱۵ میلیارد تومان (هر مترمربع ۱۲۰ میلیون تومان)، آپارتمان ۸۵ متری در ازگل با قیمت ۹.۵ میلیارد تومان، واحد مسکونی ۹۵ متری واقع در سازمان برنامه با قیمت ۱۲.۵ میلیارد تومان، آپارتمان ۹۲ متری در دولت‌آباد با قیمت ۵.۵ میلیارد تومان، آپارتمان ۱۰۰ متری ۴ سال ساخت در شریعتی با قیمت ۱۲.۱ میلیارد تومان (قیمت هر متر مربع ۱۲۱ میلیون تومان)، واحد مسکونی نوساز ۸۸ متری واقع در پونک با قیمت هر متر ۱۱۶ میلیون تومان و واحد ۹۰ متری در بلوار فردوس با قیمت ۸.۸ میلیارد تومان در فایل فروش قرار گرفته است.

یک واحد ۹۰ متری واقع در شکوفه با عمر ۱۲ سال ۳.۸ میلیارد تومان یعنی هر متر مربع حدود ۴۲.۲ میلیون تومان برای فروش عرضه شده است. البته در این بین برخی مالکان گویا از واقعیت‌های بازار بی‌اطلاع هستند و همچنان قیمت‌های فضایی را برای فروش واحد‌های خود پیشنهاد می‌دهند. به‌عنوان نمونه مالک یک واحد مسکونی ۸۵ متری یک سال ساخت ۲۳ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان یعنی هر متر مربع ۲۸۰ میلیون تومان برای فروش عرضه کرده است!

 

فروش خانه با ۲۵ درصد تخفیف

منبع: تسنیم

ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر