16 خرداد 1402 - 19:59

فهرست جدید خانه‌های خالی در اختیار سازمان امور مالیاتی قرار می‌گیرد

فهرست جدید خانه‌های خالی در اختیار سازمان امور مالیاتی قرار می‌گیرد
نشست سازمان امور مالیاتی و وزارت راه و شهرسازی با موضوع خانه‌های خالی و پیگیری فرآیند اخذ مالیات از واحد مسکونی خالی برگزار شد.
کد خبر : ۱۵۱۴۴۴

به گزارش ایبِنا، نشست مشترک ساماندهی خانه‌های خالی و نحوه اخذ مالیات از آن‌ها امروز سه شنبه (۱۶ خرداد) با حضور مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی، سبحانیان رییس سازمان امور مالیاتی، صارمی معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران، سرپرست سازمان ملی زمین و مسکن، مدیر عامل شرکت عمران شهر‌های جدید، معاون مسکن و ساختمان و دیگر مدیران برگزار شد.

در این نشست نحوه اخذ مالیات از خانه‌های خالی، اولویت اخذ مالیات از مالکانی که بیش از دو واحد مسکونی خالی دارند و همچنین تاکید بر خوداظهاری در سامانه ملی املاک و اسکان مورد بررسی قرار گرفت.

در این نشست، ضمن ارایه آماری از بررسی خانه‌های خالی در شهر‌های جدید پردیس، پرند، هشتگرد و شهر تهران، گزارشی از سوی سازمان امور مالیاتی مبنی بر نحوه همکاری با وزارت راه و شهرسازی ارایه شد.

یادآور می‌شود موضوع قانون دریافت مالیات از خانه‌های خالی از سال ۱۳۵۲ تاکنون مطرح بوده، اما عزمی جدی برای اجرا قانون وجود نداشته که با برگزاری نشست‌ها و جلسات متعدد در این خصوص اقدام لازم در حال انجام است.

ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر