پوتین: اقتصاد روسیه ۲ درصد در سال ۲۰۲۳ رشد می‌کند

پوتین: اقتصاد روسیه ۲ درصد در سال ۲۰۲۳ رشد می‌کند
رئیس جمهور روسیه با تاکید بر ضرورت تلاش برای کاهش نابرابری و فقر در جهان گفت که اقتصاد کشورش در سال جاری میلادی ۲ درصد رشد می‌کند.
کد خبر : ۱۵۱۵۳۱

به گزارش ایبِنا به نقل از روسیا الیوم، «ولادمیر پوتین»، رئیس‌جمهور روسیه گفت که انتظار می‌رود اقتصاد روسیه طبق ارزیابی‌های کارشناسان در سال ۲۰۲۳ بین ۱ تا ۲ درصد رشد کند.

این بخشی از پیام خوشامدگویی پوتین به شرکت کنندگان، سازمان دهندگان و مهمانان بیست و ششمین مجمع بین المللی اقتصادی پترزبورگ است که این ماه در سن پترزبورگ برگزار می‌شود.

رئیس جمهور روسیه در پیامی که امروز در وب سایت کرملین منتشر شد، همچنین بر اهمیت تمرکز بر دستیابی به حاکمیت فناوری و مالی و کاهش نابرابری و فقر اشاره کرد.

پوتین از بخش تجاری روسیه که تلاش زیادی برای غلبه بر عواقب تحریم‌های غرب علیه روسیه انجام داد، تشکر و تاکید کرد که جامعه تجاری روسیه به طور فعال در واقعیت اقتصادی فعلی کار می‌کند.

رئیس جمهور روسیه همچنین بر اهمیت استفاده حداکثری از فرصت‌های موجود و تمرکز بر دستیابی به حاکمیت تکنولوژیکی و مالی تاکید کرد.

مجمع بین المللی اقتصادی پترزبورگ امسال از ۱۴ تا ۱۷ ژوئن ۲۰۲۳ (۲۴ تا ۲۷ خرداد ماه) برگزار می‌شود و امارات متحده عربی به عنوان مهمان افتخاری در این رویداد شرکت می‌کند.

در سال ۲۰۲۲ مصر و در سال ۲۰۲۱ قطر به عنوان مهمانان افتخاری در این مجمع حضور داشتند.

در این مجمع تاکنون ۶۹۱ قرارداد به ارزش حدود ۵.۶ تریلیون روبل (۱۰۵ میلیارد دلار) امضا شده است.

 

منبع:فارس

ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر