23 خرداد 1402 - 22:14

زمان اعلام نتایج نوبت‌دهی دور دوم عرضه یکپارچه خودرو مشخص شد

زمان اعلام نتایج نوبت‌دهی دور دوم عرضه یکپارچه خودرو مشخص شد
مدیر طرح یکپارچه عرضه خودرو، گفت: فردا نتایج نوبت‌دهی دور دوم عرضه یکپارچه خودرو اعلام می‌شود.
کد خبر : ۱۵۱۸۰۵

به گزارش ایبِنا، براساس برنامه اعلامی در سامانه یکپارچه عرضه خودرو، فردا چهارشنبه ۲۴خرداد نتایج نوبت دهی دور دوم عرضه یکپارچه خودرو اعلام و بر این اساس مشتریان از موعد تحویل خودروهایشان مطلع می‌شوند.

مهدی تقدسی در این زمینه به فارس گفت: در هفته جاری با حضور نهادهای نظارتی، اولویت بندی دور دوم عرضه یکپارچه خودرو انجام شده است.

وی افزود: براساس اعلام قبلی در سامانه یکپارچه بعد از اعلام نتایج نوبت دهی در روز ۲۴خرداد، بانک‌ها مکلفند پول‌های بلوکه شده متقاضیان خرید خودرو را آزاد کنند تا مردم بتوانند این پول را از حسابشان برداشت کنند.

 فرآیند دور دوم طرح یکپارچه عرضه خودروهای داخلی برمبنای فرآیند نوبت دهی از۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۲آغاز شد به‌طوری که متقاضیان خرید خودرو از طریق این سامانه در فاصله زمانی۲۰ تا ۲۹ اردیبهشتفرصت داشتند تا نسبت به افتتاح حساب وکالتی به نام سازمان حمایت نزد بانک ها اقدام کنند.

بعد از این مرحله و پایش اطلاعات مشتریان، متقاضیان که شرایط لازم را داشتند می‌توانستند در بازه زمانی ۳ تا ۱۰ خرداد نسبت به انتخاب خودرو در سامانه اقدام کنند.

هدف از این طرح؛ عرضه گسترده و شفاف خودروهای داخلی با توجه به افزایش و تثبیت جریان تولید خودرو در سال جاری و همچنین برنامه‌ریزی انجام شده برای افزایش مستمر تولید است.

این گزارش می‌افزاید: در دوره اول عرضه خودرو از طریق سامانه یکپارچه بیش از۹۰۰هزار نفر برای خرید خودرو ثبت نام کردند و براساس قولی که فاطمی ایمین وزیر سابق صمت درباره حذف قرعه کشی داده بود، در دوره اول بدون قرعه کشی و فقط براساس نوبت دهی به تمام متقاضیان خرید خودرو در سامانه براساس نوبت خودرو داده می‌شود. 

 

منبع:فارس

ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر