02 مرداد 1402 - 15:15
رئیس کمیسیون صنایع مجلس:

بازار ارز از زمان ریاست فرزین به ثبات رسید/ آمادگی مجلس برای حمایت از استمرار ثبات

عزت اله اکبری تالارپشتی گفت: از زمانیکه آقای فرزین مسئولیت بانک مرکزی را پذیرفته ثبات خوبی ایجاد شده و این روند ادامه دارد.
کد خبر : ۱۵۳۲۵۵

به گزارش ایبِنا، محمدرضا فرزین رئیس کل بانک مرکزی و عباس علی آبادی وزیر صمت امروز به منظور بررسی مسایل حوزه صنعت راهی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شدند.

 

عزت اله اکبری تالارپشتی رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس در تشریح نشست امروز (دوشنبه دوم مرداد ماه) این کمیسیون با حضور وزیر صنعت و رئیس کل بانک مرکزی گفت: در این نشست مسائل مربوط به صنعت پیگیری شد؛ همچنین در جلسه امروز وزیر صمت به تشریح نیازمندی‌های حوزه صنعت پرداخت و رئیس بانک مرکزی نیز توضیحات لازم در این زمینه را ارئه کرد.

وی اضافه کرد: از زمانیکه آقای فرزین مسئولیت بانک مرکزی را پذیرفته و با  ثبات خوبی ایجاد شده و این روند ادامه دارد، امیدواریم دولت در این زمینه موفق باشد؛ مجلس و کمیسیون صنایع و معادن مجلس نیز آمادگی دارد به دولت برای ایجاد ثبات بیشتر و رفع هرچه سریعتر نیاز‌های حوزه صنعت و معدن کمک کند.

 

بازار ارز از زمان ریاست فرزین به ثبات رسید/ آمادگی مجلس برای حمایت از استمرار ثباتاین نماینده مردم در مجلس یازدهم تصریح کرد: هرچه ما از ظرفیت مردم و بخش خصوصی بیشتر استفاده شود، کار‌ها بهتر پیش می‌رود؛ در بخش خصوصی، شرکت‌هایی وجود دارد که می‌توانند در راستای روان‌سازی امور و رفع مشکلات پیش‌روی، کمک کنند که در جلسه امروز به بانک مرکزی و وزارت صمت توصیه شد از ظرفیت‌های بخش خصوصی استفاده شود.

اکبری تالارپشتی تصریح کرد: در حوزه اجرایی از وزیر صمت درخواست شد تا امور تسهیل شود و مردم، بخش خصوصی و صنعتگران برای انجام امور خود معطل نشوند و کار آن‌ها معطل برخی کارشناسان نشود، کارشناسان وزارتخانه‌ها و مسئولان حق ندارد، کار مردم را به فردا بیندازد که وزرا باید به این مسئله توجه کند.

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس درباره واردات خودرو، گفت: این قانون ۱.۵ سال قبل در مجلس تصویب شد و ما منتظر اجرای آن از سوی دولت هستیم، در شرایطی که دولت گزارش می‌دهد که در عرضه و تقاضا ناترازی وجود دارد این خلا باید با واردات رفع شود، بسیاری از کارشناسان معتقدند اگر واردات مدیریت شده از سوی دولت انجام شود، رقابت در این حوزه بیشتر و کیفیت ارتقا داده می‌شود و رضایت مردم را جلب خواهد شد.

ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر