روسیه تخفیف صادرات نفت خود را کاهش می دهد

روسیه قصد دارد تخفیف صادرات نفت خود را به 20 دلار در هر بشکه کاهش دهد.
کد خبر : ۱۵۳۳۵۰

به گزارش خبرنگار بین الملل ایبِنا و به نقل از المیادین، آنتون سیلوانوف، وزیر دارایی روسیه، از قصد کشورش برای کاهش تخفیفی که برای تعیین مالیات بر صادرات نفت خام خود استفاده می‌کند، از ۲۵ دلار به ۲۰ دلار در هر بشکه خبر داد.

سیلوانوف در بیانیه‌های مطبوعاتی گفت: «تخفیف در حال حاضر ۲۵ دلار در هر بشکه از قیمت نفت خام برنت است، در حالی که ما قصد داریم آن را به ۲۰ دلار در هر بشکه کاهش دهیم، زیرا سایر اقدامات را برای بهبود محاسبه مالیات بر صادرات نفت بررسی می‌کنیم.»

وزیر دارایی روسیه جزئیات بیشتری در مورد سایر اقدامات در دست بررسی ارائه نکرد، اما افزود با این احتساب این وزارتخانه ۸ تریلیون روبل (۸۸.۵ میلیارد دلار) از درآمد نفت و گاز در سال ۲۰۲۳ بر اساس قیمت فعلی برنت حدود ۸۰ دلار در هر بشکه ذخیره خواهد کرد.

سیلوانوف با بیان اینکه کسری بودجه تا پایان سال به حدود ۲ تا ۲.۵ درصد تولید ناخالص داخلی خواهد رسید، تاکید کرد: "روسیه منابع کافی برای تامین هزینه‌های برنامه ریزی شده را دارد و منابع اضافی ظاهر خواهد شد. "


روسیه با وجود تحریم‌های اتحادیه اروپا بر قیمت نفت که بر قیمت‌ها فشار وارد می‌کند، به عرضه نفت خود به بازار جهانی ادامه می‌دهد.

نویسنده: اصغر علی کرمی
برچسب ها: روسیه نفت مالیات
ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر