سهام اروپا در حال سقوط

پس از نتایج متفاوت برای شرکت‌ها و اعلام بانک مرکزی ژاپن مبنی بر تعدیل ناگهانی سیاست پولی خود، سهام اروپا سقوط کرد.
کد خبر : ۱۵۳۳۷۸

به گزارش خبرنگار بین الملل ایبِنا و به نقل از المیادین، در حالی که سرمایه گذاران مجموعه ترکیبی از گزارش‌های نتایج مالی شرکت‌ها را هضم کردند و پس از اعلام بانک مرکزی ژاپن تعدیل سیاست پولی غافلگیرکننده، بازده اوراق قرضه افزایش یافت، سهام اروپا از بالاترین سطح چند ماهه در جلسه قبل سقوط کرد.

سهام بلو چیپ در آلمان روند بسته شدن را به بالاترین حد خود در میان نشانه‌هایی از کاهش تورم کاهش داد.

شاخص "STOXX ۶۰۰" اروپا پس از بسته شدن در بالاترین سطح خود در حدود یک سال و نیم گذشته، پس از آنکه بانک مرکزی اروپا نرخ بهره را همانطور که انتظار می‌رفت افزایش داد، ۰.۲ درصد کاهش یافت، اما احتمال توقف موقت انقباضات پولی در سپتامبر را نشان داد.

شاخص "DAX" آلمان در طول معاملات به یک رکورد رسید و پس از آن که داده‌ها نشان داد که تورم در آلمان به روند کاهشی بازگشته است، بیشتر رشد خود را حفظ کرد و ۰.۳۹ درصد بسته شد.

شاخص‌های فناوری و معدن به ترتیب با ۳.۶ و ۳.۴ درصد افزایش در بین بهترین عملکرد‌ها در این هفته قرار گرفتند.

به گزارش رویترز، بازده اوراق قرضه دولتی اروپا افزایش یافت که با افزایش بازده اوراق قرضه ژاپن مطابقت داشت.

پس از اینکه گروه مشاوره فناوری اطلاعات فرانسه اعلام کرد که در سه سال ۲ میلیارد یورو (۲.۱۹ میلیارد دلار) در هوش مصنوعی سرمایه گذاری خواهد کرد، سهام «کاپژمینای» ۷.۵ درصد سقوط کرد.

سهام شرکت داروسازی فرانسوی «سانوفی» نیز ۲.۵ درصد کاهش یافت، اگرچه پیش بینی سود خود را افزایش داد.

اما AMS Osram پس از ارائه استراتژی سازماندهی مجدد توسط سازنده حسگر اتریشی و گزارش نتایج سه ماهه دوم که مطابق با انتظاراتش بود، ۱۲.۵ درصد افزایش یافت.

نویسنده: اصغر علی کرمی
برچسب ها: سهام اروپا شاخص
ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر