20 مرداد 1402 - 16:22

روند واگذاری زمین به مسکن ملی شتاب می‌گیرد

روند واگذاری زمین به مسکن ملی شتاب می‌گیرد
وزیر راه گفت: از تمام دستگاه‌ها و اختیارات وزارتخانه برای اجرایی شدن طرح نهضت ملی مسکن و شتاب‌دهی تولید مسکن استفاده خواهد شد.
کد خبر : ۱۵۳۸۴۰

به گزارش ایبِنا، مهرداد بذرپاش شامگاه پنجشنبه ۱۹ مرداد در نشست شورای تامین مسکن استان با تاکید بر شتاب بخشی تولید مسکن در تمامی استان‌ها، گفت: طرح نهضت ملی مسکن به عنوان یکی از شعار‌های دولت سیزدهم باید با تمام قدرت و قوا اجرا شود.


 بذرپاش ادامه داد: در طرح نهضت ملی مسکن احیای بافت‌های فرسوده در دستور کار است و در استان‌ها نیز  بر این مهم تمرکز شده است.


وزیر راه و شهرسازی ضمن تاکید بر رفع موانع و مشکلات طرح تولید مسکن، گفت: فرمانداران و مدیران کل دستگاه‌های برای تسریع در طرح نهضت ملی مسکن از اختیاراتی که قانون برای آنان تعیین کرده است استفاده کنند.


 بذرپاش با اشاره نشست شورای عالی مسکن با حضور رییس جمهور تصریح کرد: در نشست شورای عالی مسکن که به ریاست رئیس جمهور برگزار گردید مصوبات خوبی برای تسریع در ساخت و رفع موانع تولید مسکن در قالب طرح نهضت ملی مسکن تعیین شده است.


وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اجرای طرح نهضت ملی مسکن در دانشگاه‌ها گفت: در دانشگاه آزاد برای خوابگاه متاهلی پرسنل و هیات علمی در قالب نهضت ملی مسکن، مسکن ساخته می‌شود.


وی با اشاره به واگذاری زمین‌ها در قالب طرح جوانی جمعیت، عنوان کرد: طرح جوانی جمعیت بسیار مهم است که واگذاری زمین‌ها برای این طرح مهم با جدیت دنبال می‌شود.


وزیر راه و شهرسازی اضافه کرد: تصمیمات خوبی در حوزه ریلی، راهسازی و راهداری برای استان گرفته شده است که می‌تواند منشأ اثرات فراوانی برای استان باشد.


 «حسن بهرام‌نیا» استاندار ایلام نیز در این نشست اظهار کرد: در سفر وزیر راه و شهرسازی دستورات لازم را برای تسریع در روند پروژه‌های راهسازی اربعین در استان برای سهولت در تردد زوار صادر و برای تکمیل پروژه‌های راهسازی استان اعتبارات خوبی در نظرگرفته است.


وی ادامه داد: نهضت ملی مسکن به عنوان یکی از اولویت‌های مهم دولت است که در استان ایلام نیز این طرح با جدیت و با شتاب در حال اجرایی شدن است.


استاندار ایلام با اشاره به آمادگی این استان برای اربعین، تصریح کرد: مردم این استان برای خدمات‌رسانی به زوار اربعین لحظه شماری می‌کنند.


نماینده عالی دولت در استان ایلام ادامه داد: در استان ایلام از کوچکترین واحد اجتماعی که خانواده است تا بزرگترین واحدها، همه با همه توان آماده خدمت‌رسانی به زوار هستند  که این نشانگر ایمان مردم این دیار است که همواره به اهل خادمان اهل بیت (ع) ارادت دارند.


وی اضافه کرد: افتخار می‌کنیم که لباس خدمت‌گذاری را در چنین استانی را بر تن داریم که مردم آن از زوار به خوبی استقبال می‌کنند و میزبانی شایسته برای زوار هستند.

ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر