21 مرداد 1402 - 12:29
سردار رحیمی خبر داد:

بازداشت ٢٩٩٠ نفر از مخلان امنیت اقتصادی/ ارزش پرونده‌ها ۸ هزار میلیارد تومان است

بازداشت ٢٩٩٠ نفر از مخلان امنیت اقتصادی  ارزش پرونده‌ها ۸ هزار میلیارد تومان است
در حوزه مبارزه با قاچاق کالا تمرکز اصلی پلیس بر روی پرونده‌های ملی و کلان است و ۲۹۹۰ نفر از مخلان امنیت اقتصادی بازداشت شدند.
کد خبر : ۱۵۳۸۷۲

به گزارش ایبِنا، سردار حسین رحیمی رئیس پلیس امنیت اقتصادی فراجا در نشست خبری گفت: اصلی‌ترین و اساسی‌ترین مأموریت پلیس امنیت اقتصادی برقراری امنیت برای افرادی که در عرصه تجارت (تولید و واردات، ترانزیت داخلی و خارجی، انبارِش و توزیع و مصرف) فعالیت می‌کنند.

وی تاکید کرد: سال ۱۴۰۲ سال سخت قاچاقچیان است، قاچاق کالا یعنی ضربه زدن به پول کشور و بیکار کردن کارگران و خاموش شدن تولید در کشور، ما در این زمینه (قاچاق کالا) با هیچ شخصی تعارف نداریم و به شدت با مقوله قاچاق به ویژه قاچاق کالا برخورد می‌کنیم.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی فراجا با اشاره به اینکه در حوزه مبارزه با قاچاق کالا تمرکز اصلی پلیس بر روی پرونده‌های ملی و کلان است، گفت: طی چهار ماه امسال ۱۷۵۵ پرونده کلان جرائم اقتصادی بررسی شد و ۲۹۹۰ نفر از مخلان امنیت اقتصادی بازداشت شدند.

سردار رحیمی افزود: به طور کلی از ابتدای سال تا کنون بالغ بر ۱۱ همت انواع کالای قاچاق کشف شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۵۸ درصد افزایش کشفیات بوده است.

وی با بیان اینکه ۷ هزار خودروی شوتی در ۱۲۸ طرح ویژه پلیس امنیت اقتصادی توقیف شده‌اند که نسبت به سال گذشته توقیف این خودرو‌های شوتی ۲۴ درصد افزایش داشته است، گفت: بالغ بر ۱۳۳ میلیون لیتر سوخت قاچاق توسط مأموران پلیس امنیت اقتصادی کشف و تحویل مسئولان مربوطه داده‌ایم.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی فراجا به کاهش ۶ درصدی پرونده‌های خرد قاچاق در امسال اشاره کرد و گفت: در بحث مصنوعات (طلا و شمش) حدود ۱۷۰ درصد افزایش کشفیات داشته‌ایم.

سردار رحیمی اظهار کرد: از ابتدای سال ۳۵ درصد افزایش کشفیات قاچاق دارو را داشتیم و در لوازم آرایشی و بهداشتی ۵۹۷ درصد افزایش ورود قاچاق این اقلام را داشتیم.

وی اعلام کرد: ۲۲۸ دستگاه خودروی لوکس قاچاق کشف و توقیف شده است.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی فراجا با بیان اینکه در حوزه فرار مالیاتی بالغ بر ۱.۵ همت کشف، در حوزه زمین خواری بالغ بر ۵ همت و ارزش ریالی پرونده‌های اخلال در نظام اقتصادی بالغ بر ۸ همت است، گفت: ۲۸۷ فقره پرونده در حوزه پلیس گمرک بررسی شده است که بالغ بر ۴۱ درصد افزایش عملکرد پلیس گمرک بوده است.

 

منبع: آنا

ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر