آژانس بین‌المللی انرژی: تولید نفت ایران به ۳.۰۴ میلیون بشکه رسید

آژانس بین‌المللی انرژی در گزارش ماهانه ماه آگوست اعلام کرد، تولید نفت ایران در ماه گذشته میلادی روزانه به ۳.۰۴ میلیون بشکه رسید.
کد خبر : ۱۵۳۹۲۱

به گزارش ایبِنا، آژانس بین‌المللی انرژی در گزارش ماهانه ماه آگوست اعلام کرد، ایران در ماه گذشته میلادی یعنی جولای (تیر ماه) روزانه ۳.۰۴ میلیون بشکه تولید کرده که نسبت به ماه ژوئن تغییر نداشته است.

 

این در حالی است که این نهاد بین‌المللی در گزارش ماه گذشته خود میزان تولید نفت ایران در ماه ژوئن را ۳.۰۱ میلیون بشکه اعلام کرده بود.

 

بر این اساس، ایران چهارمین تولیدکننده نفت اوپک است و برای گرفتن جایگاه سومی از امارات تنها به تولید ۲۰ هزار بشکه نفت در روز نیاز دارد.

 

آژانس بین‌المللی انرژی: تولید نفت ایران به ۳.۰۴ میلیون بشکه رسید

 

بر اساس این گزارش، ظرفیت پایدار تولید نفت ایران ۳.۸ میلیون بشکه نفت در روز است. ظرفی پایدار بنا بر توضیح این گزارش، ظرفیتی است که طی ۹۰ روز به دست خواهد آمد و برای مدت طولانی حفظ خواهد شد.

 

بر اساس برآورد این نهاد بین‌المللی، تولید نفت اوپک در ماه جولای ۲۷.۸۶ میلیون بشکه در روز بوده است که نسبت به ماه ژوئن ۹۵۰ هزار بشکه در روز کاهش یافته است.

 

اوپک در ماه ژوئن ۲۸.۸۱ میلیون بشکه در روز نفت تولید کرده بود.

 

در عین حال، عربستان در این ماه روزانه ۹.۰۶ میلیون بشکه و روسیه ۹.۴ میلیون بشکه نفت تولید کرده‌اند.

 

بر اساس برآورد این نهاد بین‌المللی، گروه اوپک پلاس در ماه جولای ۴۲.۴۶۲ میلیون بشکه در روز نفت تولید کرده‌اند که این رقم در ماه گذشته عنی ژوئن ۴۳.۶۹ میلیون بشکه در روز بوده است.

 

تولید اعضای اوپک پلاس که در توافق کاهش تولید حضور دارند در ماه جولای نیز ۳۵.۹ میلیون بشکه در روز اعلام شده است.

 

در همین راستا، روز چهارشنبه، مدیرعامل شرکت ملی نفت از افزایش تولید نفت ایران تا پایان شهریور امسال به ۳.۵ میلیون بشکه در روز خبر داد.

 

 محسن خجسته‌مهر مدیر عامل شرکت ملی نفت ایران در یک نشست خبری گفت، صادرات نفت ایران در دولت سیزدهم ۲ برابر شده و میزان تولید تا پایان شهریور به ۳.۵ میلیون بشکه در روز می‌رسد.

 

اوپک در جدیدترین گزارش خود در پنج‌شنبه گذشته با استناد به منابع ثانویه اعلام کرده بود، تولید نفت ایران در ماه جولای به ۲ میلیون و ۸۲۸ هزار بشکه در روز رسیده است.

ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر