26 مرداد 1402 - 22:21
مشاور رئیس جمهور:

موفقیت سرمایه‌گذاری در مناطق آزاد ایران را تضمین می‌کنیم

ایران متضمن موفقیت سرمایه گذاری فعالان اقتصادی خارجی درمناطق‌آزاد هفت گانه ایران بوده وهرگونه سرمایه‌گذاری دراین مناطق سودآور است.
کد خبر : ۱۵۴۰۷۰

به گزارش ایبِنا، حجت الله عبدالملکی روز پنجشنبه در آئین افتتاح نمایشگاه بین المللی گردشگری در استان سلیمانیه عراق افزود: اقتصاد جمهوری اسلامی ایران بر مبنای اقتصاد مقاومتی و بر ۵ اصل استوار است که یکی از این اصل‌ها برون گرایی است.

او با اشاره به اینکه اگر همه کشور‌ها اقتصاد قوی داشته باشند، اقتصاد جهانی قوی و خوبی را خواهیم داشت اضافه کرد: یکی از پایه‌های برون گرایی اقتصاد جمهوری اسلامی ایران ایجاد مناطق آزاد هستند.

وی با بیان اینکه ۲۵۰۰ شرکت در مناطق آزاد ایران فعالیت می‌کنند افزود: ۱۰۰ هزار واحد اقتصادی نیز در این منطقه در حال فعالیت و کسب و کار هستند.

دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی با بیان اینکه هفت منطقه آزاد ایران قابلیت جذب گردشگری و سرمایه گذاری در این حوزه را دارند اظهار کرد: ۱۳۰ بسته و فرصت سرمایه گذاری در این مناطق به ارزش یک میلیارد یورو آماده ارائه به سرمایه گذاران و پذیرش حضور آنان است.

پیگیری برقراری پرواز مستقیم از مناطق آزاد به کشور‌های همسایه

مشاور رئیس جمهور از پیگیری برای برقراری پرواز‌های مستقیم از مناطق آزاد به کشور‌های همسایه از جمله استان‌های عراق خبر داد و اضافه کرد: مناطق آزاد ایران سالانه پذیرای ۱۰ میلیون گردشگر داخلی وخارجی هستند و برای تقویت و تسهیل مسافرت گردشگران خارجی به این مناطق برنامه ریزی شده است.

 

منبع : ایسنا

ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر