31 مرداد 1402 - 12:11

۱۰۷هزار خانه لوکس برای دریافت مالیات شناسایی شد

۱۰۷هزار خانه لوکس برای دریافت مالیات شناسایی شد
۱۰۷هزار مالک منازل بالای ۲۰میلیارد تومان شناسایی شدند که بعد از استعلام از سازمان ثبت اسناد به سازمان مالیات معرفی خواهند شد.
کد خبر : ۱۵۴۲۴۹

به گزارش ایبِنا، صفدر کشاورز معاون اسناد سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: با برپایی جلساتی که بین سازمان امور مالیاتی، دیوان محاسبات و سازمان ثبت احوال کشور برگزار می‌شود، خانه‌های بالای بیست میلیارد تومان شناسایی و پس از استعلام و تأیید سازمان ثبت اسناد کشور، اسامی مالکین به سازمان امور مالیاتی برای ابلاغ میزان مالیات فرستاده می‌شود.

کشاورز افزود: با توجه به اقدامات انجام‌شده ۱۰۷ هزار مالک منازل بالای بیست میلیارد تومان شناسایی شدند که بعد از استعلام از سازمان ثبت اسناد کشور به سازمان مالیات معرفی خواهند شد.

وی اظهار داشت: این روند برای شناسایی افراد و مالکین دیگر ادامه خواهد داشت که البته نحوه محاسبه مالیات آن در اختیار سازمان مالیاتی کشور و نحوه استعلام آن از اسناد رسمی کشور و موقعیت ثبتی افراد در سازمان ثبت اسناد کشور خواهد بود.

کشاورز ادامه داد: با توجه به اینکه بیش از ۹۰ درصد از املاک دارای اسناد دفترچه‌ای یا تک‌برگ هستند مشکلی در شناسایی و استعلام نیست و ۱۰ درصدی که دارای سند مالکیت نیستند هم در روند آتی اقداماتی برای ثبت سند و شناسایی املاک آن‌ها صورت خواهد پذیرفت.

بر اساس قانون بودجه ۱۴۰۲، زمین‌های فاقد اعیانی دارای کاربری مسکونی، اداری و تجاری، باغ‌ویلا‌های مجاز (با احتساب عرصه و اعیان) و خانه‌های لوکس که ارزش آن‌ها بیش از ۲۰۰ میلیارد ریال باشد مازاد بر این مبلغ مشمول مالیات به‌میزان دو در هزار می‌شوند.

 

منبع: تسنیم

ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر