13 شهريور 1402 - 10:18
یک تحلیل گر مسائل اقتصادی در گفتگو با ایبِنا مطرح کرد:

کاهش تورم انتظاری با عضویت ایران در بریکس

یک تحلیل گر مسائل اقتصادی تاکید کرد: عضویت در بریکس موجب خواهد شد تا انتظارات تورمی در کشور کاهش یابد.
کد خبر : ۱۵۴۳۸۶

بهنام ملکی، تحلیل گر مسائل اقتصادی، در گفتگو با خبرنگار ایبِنا بیان داشت: بریکس می‌تواند مشکلات و محدودیت‌های تجاری را کاهش دهد.


این کارشناس اقتصادی بیان داشت: اگر پول بریکس راه اندازی شود، تاثیر بسیار زیادی در بهبود شرایط اقتصادی کشورمان خواهد داشت.


این تحلیل گر مسائل اقتصادی عنوان کرد: عضویت در سازمان‌هایی مانند بریکس و شانگ‌های هر چه قدر که قوی‌تر باشند کشور‌های عضو نفع بیشتری را می‌برند، بنابراین باید سیاست‌های اتخاذ کنیم که منافع آن به خودمان باز گردد و در بین کشور‌های عضو، کشور‌هایی که دارای اقتصاد قوی تری هستند، نفع بیشتری از عضویت در این سازمان‌ها خواهند برد. در این شرایط باید اقداماتی صورت گیرد تا اقتصاد ما قوی‌تر شود تا نفع بیشتری از عضویت در بریکس و شانگ‌های ببریم.


وی اضافه کرد: اگر بخواهیم کارایی بریکس را بیشتر کنیم می‌توانیم اقداماتی انجام دهیم تا تحریم‌ها حذف شود و همچنین باید سیاست‌هایی اتخاذ کنیم تا فشار تحریم‌های داخلی کاهش یابد.


ملکی در پایان تاکید کرد: عضویت در بریکس موجب خواهد شد تا انتظارات تورمی در کشور کاهش یابد، چرا که با امید‌هایی که مسئولان به مردم می‌دهند، مردم چنین فکر می‌کنند که با عضویت در سازمان‌هایی مانند بریکس و شانگ‌های مشکلات اقتصادی کاهش خواهد یافت.

نویسنده: مرتضی ابراهیمی
ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر