18 شهريور 1402 - 15:07
رئیس کل بانک مرکزی:

گروه ملی انفورماتیک، قلب بانک مرکزی در حوزه تنظیم گری بانکداری نوین است

رئیس کل بانک مرکزی بر نقش محوری و راهبردی گروه ملی انفورماتیک در مجموعه بانکی کشور تاکید کرد.
کد خبر : ۱۵۴۹۳۸

به گزارش ایبِنا، مراسم معارفه علیرضا ماهیار به عنوان مدیرعامل و عباس معمارنژاد به عنوان عضو هیات مدیره شرکت ملی انفورماتیک با حضورمحمدرضا فرزین؛ رئیس کل بانک مرکزی برگزار شد.

در این مراسم که در دفتر رئیس کل بانک مرکزی با حضور فرشاد محمدپور معاون نظارت بانک مرکزی، مهران محرمیان معاون فناوری‌های نوین، یکتا اشرفی معاون توسعه مدیریت و منابع و همچنین اعضای هیات مدیره شرکت ملی برگزار شد، فرزین ضمن تاکید بر اهمیت نقش محوری و راهبردی مجموعه ملی انفورماتیک در صنعت بانکداری و پرداخت الکترونیک کشور، به بیان دیدگاه‌ها و انتظارات خود از نقش آفرینی این مجموعه با ترکیب مدیریتی جدید در اکوسیستم بانکی کشور پرداخت.

رئیس کل بانک مرکزی در این مراسم با اشاره به تخصص، تجارب و توانمندی‌های آقایان ماهیار، معمارنژاد و سایر اعضای هیات مدیره شرکت ملی انفورماتیک بر ضرورت تحول آفرینی در عرصه بانکداری دیجیتال، خلق ارزش افزوده، ارتقای سامانه‌های الکترونیکی و همچنین تنظیم گری و تقویت نظارت دقیق و کارا از سوی گروه ملی انفورماتیک تاکید کرد.

فرزین با تاکید بر اینکه بالغ بر ۷۰ درصد وظایف و اقدامات بانک مرکزی در حوزه سامانه‌ها و زیرساخت‌ها متکی به دانش بانکی و دانش فناوری‌های نوین است که در مجموعه ملی انفورماتیک کارسازی می‌شود، افزود: قلب بانک مرکزی در حوزه رگولیشن بانکداری نوین در گروه ملی انفورماتیک قرار دارد و لذا تمام سامانه‌های حاکمیتی باید به طور کامل در اختیار این مجموعه قرار داشته باشد.

وی همچنین با بیان این نکته که باید آسیب شناسی دقیقی نسبت به وضعیت گروه ملی انفورماتیک صورت گرفته و برنامه‌های جدیدی برای این بازوی فناوری بانک مرکزی و شبکه بانکی بازتعریف شود، افزودند: شرکت ملی انفورماتیک هسته فکری و مشورتی بانک مرکزی در حوزه تنظیم گری فناوری‌های نوین است و لذا باید استراتژی و ساختار آن بازطراحی شود.

رئیس کل بانک مرکزی ارتقای جایگاه و اعتبار شرکت ملی انفورماتیک، تقویت حوزه‌های مختلف بانکداری دیجیتال بر مبنای نیاز‌های حاکمیتی بانک مرکزی و نظام بانکی و پاسخگویی به نیاز‌های ذینفعان با رعایت سه اصل سرعت، سهولت و امنیت را از اولویت برنامه‌ها و ماموریت‌های تیم جدید مدیریتی در شرکت ملی انفورماتیک را برشمرد.

در ادامه اعضای هیات مدیره شرکت ملی انفورماتیک با تشریح راهبرد‌ها و برنامه‌های جدید شرکت ملی انفورماتیک ذیل رهنمود‌های رئیس کل بانک مرکزی بر بازنشانی هویت و ارتقا جایگاه و نقش شرکت ملی انفورماتیک، توسعه دانش و تکنولوژی‌های نوین، حاکمیت فناوری و نوآوری در گروه، ارتقای سرمایه‌های انسانی و بهره گیری از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های مغفول در گروه ملی انفورماتیک تاکید نمودند.

همچنین در پایان این جلسه از زحمات و تلاش‌های علی عبدالهی، مدیرعامل پیشین این شرکت نیز تقدیر و تشکر شد.

ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر