13 مهر 1402 - 17:49
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی؛

زمینه گسترش همکاری‌های اقتصادی ایران با بورکینافاسو فراهم است

ایران نگاهی راهبری به توسعه همکاری‌ اقتصادی با کشورهای آفریقایی دارد و زمینه گسترش همکاری‌ اقتصادی ایران با بورکینافاسو فراهم است.
کد خبر : ۱۵۵۷۷۵

به گزارش ایبنا، سیدصولت مرتضوی در سفر به بورکینافاسو که به دعوت رسمی وزیر امور خارجه این کشور انجام شد، در دیدار با «سرژ پودا» وزیر بازرگانی و توسعه صنعتی، صنایع دستی و شرکت‌های کوچک و متوسط جمهوری مردمی بورکینافاسو اظهار کرد: این سفر به دنبال حضور وزیر امورخارجه بورکینافاسو و به منظور گسترش همکاری‌های اقتصادی دوجانبه است.

وی با اشاره به عزم جدی دولت جمهوری اسلامی ایران برای توسعه روابط اقتصادی و سیاسی با کشور‌های آفریقایی، عنوان کرد: زمینه اجرای توافقات قبلی در این سفر فراهم می‌شود.

مرتضوی با تشریح ظرفیت‌های علمی کشور و مجموعه‌های دانش‌بنیان، گفت: این تجربیات در حوزه‌های صنعتی، تجارت و هوافضا می‌تواند پتانسیل مثبتی برای همکاری‌ها باشد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: در حوزه‌های معدن، سیمان، فولاد، پتروشیمی و صنایع دارویی نیز آمادگی همکاری وجود دارد.

«سرژ پودا» وزیر بازرگانی و توسعه صنعتی، صنایع‌دستی و شرکت‌های کوچک و متوسط جمهوری مردمی بورکینافاسو نیز در این دیدار، گفت: فعال‌شدن کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی دو کشور به تسهیل و تسریع تبادل ظرفیت‌های متقابل کمک می‌کند.

بنا بر اعلام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، وی افزود: تجربیات ارزنده ایران خصوصاً در حوزه‌های مهارت‌آموزی، کودکان و سالمندان می‌تواند به کشور ما کمک کند.

وزیر بازرگانی و توسعه صنعتی بورکینافاسو تأکید کرد: در حوزه‌های صنایع دفاعی، حمل‌ونقل، ساختمان، فولاد، گردشگری، کشاورزی و پتروشیمی می‌توان بستر‌های افزایش سطح تبادلات دو کشور را فراهم کرد.

سیدصولت مرتضوی در رأس هیئتی اقتصادی و سیاسی به‌منظور شرکت در کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی ایران و بورکینافاسو و دیدار با مقامات این کشور آفریقایی به آواگادوگو سفر کرده است.

مرتضوی از طرف دولت جمهوری اسلامی ایران ریاست کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی با بورکینافاسو را عهده دار است.

 

منبع: ایسنا

ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر