22 مهر 1402 - 19:23

دیدار فرزین و رئیس کل بانک مرکزی برزیل/ روابط پولی و بانکی با اعضای بریکس گسترش می‌یابد

دیدار فرزین و رئیس کل بانک مرکزی برزیل  روابط پولی و بانکی با اعضای بریکس گسترش می‌یابد
روسای‌کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و برزیل افزایش همکاری‌های پولی و بانکی را در دستور کار قرار دادند.
کد خبر : ۱۵۶۰۵۹

به گزارش ایبنا، روسای‌کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و برزیل با اشاره به ظرفیت‌های متعدد مناسبات مالی و تجاری میان دو کشور، افزایش همکاری‌های پولی و بانکی دو و چندجانبه به ویژه استفاده از سازوکار‌های قابل تعریف در گروه بریکس را در دستور کار قرار دادند.


دکتر محمدرضا فرزین رئیس‌کل بانک مرکزی کشورمان در حاشیه اجلاس سالانه بین‌المللی صندوق بین‌المللی پول و بانک جهانی در مراکش، در دیدار و گفتگو با روبرتو کامپوس رئیس‌کل بانک مرکزی برزیل، توسعه مناسبات پولی و بانکی و تجاری با برزیل را در شرایط کنونی به نفع هر دو کشور دانست.


رئیس‌کل بانک مرکزی کشورمان همچنین گفت: ظرفیت‌های تجاری و بازرگانی ایران و برزیل و همچنین اعضای گروه بریکس در مناسبات اقتصادی نشان می‌دهد با افزایش همکاری‌های بانکی و پولی میان اعضا، تجارت میان این کشور‌ها در کوتاه مدت افزایش می‌یابد.


روبرتو کامپوس رئیس‌کل بانک مرکزی برزیل نیز در این دیدار ضمن تاکید بر افزایش همکاری‌های دوجانبه با ایران در عرصه‌های تخصصی، پیشنهاد داد با توجه به تحولات پیش رو در عرصه بانکی و بین‌المللی، از ظرفیت گروه بریکس نیز برای ایجاد ساز و کار‌های نوین همکاری‌های پولی و بانکی بهره گرفت.


بر اساس این گزارش، دکتر فرزین در حاشیه اجلاس سالانه صندوق بین المللی پول در مرکش با جمعی از روسای‌کل بانک مرکزی کشور‌های منطقه و گروه بریکس راجع به افزایش همکاری‌های پولی و بانکی دیدار و گفتگو می‌کند.


اجلاس سالانه صندوق بین‌المللی پول و بانک جهانی در سال ۲۰۲۳ به طور همزمان و از نهم تا پانزدهم اکتبر (۱۷ تا ۲۳ مهرماه ۱۴۰۲) در کشور مراکش برگزار می‌شود.


این نخستین بار در ۵۰ سال اخیر است که این اجلاس‌ها در قاره آفریقا برگزار می‌شوند.

برچسب ها: دکتر فرزین برزیل
ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر