01 آبان 1402 - 19:29
وزیر راه و شهرسازی خبر داد:

توسعه مبادلات در قفقاز همراه با صلح

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به «قفقاز صلح» از آمادگی برای افزایش مبادلات با صفر شدن تعرفه تردد بین ایران و ارمنستان خبر داد.
کد خبر : ۱۵۶۴۴۳

به گزارش ایرنا از وزارت راه و شهرسازی، مهرداد بذرپاش در سفر به ارمنستان در جمع خبرنگاران در ایروان پایتخت آن کشور، گفت: این روز‌ها در ایران ابرپروژه ساخت مسکن در جریان است. این‌ها در حالی است که با همه فشار‌ها در حوزه راهسازی و پل‌سازی توانایی‌های لازم را داریم به طوری که روزانه خبر‌های خوب انجام این پروژه‌ها را می‌شنویم.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به تکمیل پروژه آزادراهی ایران و اجرای پروژه‌هایی با پیچیده‌ترین اصول مهندسی تونل‌ها، پل‌ها و ابنیه‌های عمرانی، تصریح کرد: با افتتاح آزادراه اصفهان - شیراز بخش از کریدور شمال جنوب تکمیل شد.

بذرپاش با اعلام اینکه مسیر ریلی همدان- سنندج نیز طی روز‌های آینده به بهره‌برداری می‌رسد، بیان کرد: دانش فنی مهندسین ایرانی را در اختیار جمهوری ارمنستان قرار می‌دهیم. امروز به بهانه ساخت قطعه ۳۲ کیلومتری جاده کاگاران با توان مهندسان ایرانی آماده اجرای پروژه‌های عمرانی در ارمنستان هستیم.

وی افزود: از شرکت‌های ایرانی برای صدور خدمات فنی و مهندسی حمایت می‌کنیم. همچنین، اجرای کلان پروژه «ایران راه» در دستور کار ایران است.

گنِل سانوسیان، وزیر مدیریت منطقه‌ای و زیرساخت‌های جمهوری ارمنستان در این نشست خبری، با ابراز خرسندی از حضور شرکت‌های ایرانی در اجرای پروژه‌های زیرساختی بر ادامه همکاری‌ها و توسعه روابط تاکید کرد.

ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر