09 آبان 1402 - 15:32
رئیس کل بانک مرکزی مطرح کرد؛

ضرورت تسهیل پرداخت وام‌های خرد با سامانه‌های الکترونیکی

ضرورت تسهیل پرداخت وام‌های خرد با سامانه‌های الکترونیکی
فرزین گفت: برنامه بانک مرکزی و شبکه بانکی توسعه تسهیلات خرد و قرض الحسنه با به کارگیری ابزار‌های نوین و غیرحضوری است.
کد خبر : ۱۵۶۷۴۹

به گزارش خبرنگار ایبنا؛ محمدرضا فرزین؛ رئیس کل بانک مرکزی در مراسم رونمایی از خدمت جدید بانک ملت با عنوان فرابانک با اشاره به اهمیت پرداخت تسهیلات خرد و قرض الحسنه در میزان رضایت مردم از شبکه بانکی گفت: برنامه بانک مرکزی و شبکه بانکی توسعه تسهیلات خرد و قرض الحسنه با به کارگیری ابزار‌های نوین و غیرحضوری است.

 

وی اظهار کرد: نظام بانکی به دلیل اینکه بار اصلی تامین مالی کشور را بر عهده دارد تحت فشار است. همچنین موضوع تامین مالی خرد و قرض‌الحسنه هم به صورت تکلیفی و هم غیر تکلیفی مسئولیت شبکه بانکی را در حوزه اقتصاد سنگین‌تر می‌کند، اما تاکید ما بر پرداخت این تسهیلات به مردم در کمترین زمان و با بیشترین رضایت است.

 

رئیس‌کل بانک مرکزی تاکید کرد: یکی از مشکلات مردم در دریافت تسهیلات مراجعات مستمربه شعب است. به کارگیری ابزار‌های نوین فناورانه مانند خدمت جدیدبانک ملت که تمام مراحل دریافت خدمت را به صورت غیرحضوری ارائه می‌دهد، می‌تواند گامی مهم در ارائه خدمات سریع و آسان به جامعه باشد و این خدمت باید در تمامی شبکه بانکی فراگیر شود.

 

فرزین موضوع اعتبارسنجی را از دیگر مشکلات مردم در دریافت تسهیلات برشمرد و گفت: با توجه به اینکه کمترین نسبت مطالبات غیرجاری به کل تسهیلات پرداختی (NPL) مربوط به تسهیلات خرد است بانک‌ها می‌توانند تا حد امکان در دریافت تضامین و اعتبار سنجی با مشتریان همکاری کنند.

وی افزود: استفاده از ابزار‌های الکترونیک مانند سفته الکترونیک نیز می‌تواند در این زمینه برای بانک‌ها و مشتریان راهگشا باشد و امیدواریم استفاده از این ابزار‌ها به همه بانک‌ها و مشتریان تسری پیدا کند.

رئیس کل بانک مرکزی تصریح کرد: امروزه هجمه‌ها و تخریب‌ها به شبکه بانکی بسیار زیاد است و با توجه به مسئولیت سنگین شبکه بانکی این فضا ناعادلانه است و باید خدمات ارزنده شبکه بانکی به اقتصاد کشور و آحاد جامعه نیز بازگو شود.

 

تسهیل دریافت وام‌های خرد با سامانه‌های الکترونیکی/ «فرابانک» سرمشق سایر بانک‌ها شود

 

تسهیل دریافت وام‌های خرد با سامانه‌های الکترونیکی/ «فرابانک» سرمشق سایر بانک‌ها شود

ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر