18 آبان 1402 - 10:55
روسای جمهور ایران و ازبکستان دیدار کردند؛

رئیسی: هدف‌گذاری برای ارتقای بیشتر سطح همکاری‌ ایران و ازبکستان ضروری است

رئیسی: هدف‌گذاری برای ارتقای بیشتر سطح همکاری‌ ایران و ازبکستان ضروری است
رئیس جمهور توسعه تعاملات سیاسی و اقتصادی با کشورهای اسلامی، همسایه را از اولویت‌های اصلی سیاست خارجی جمهوری اسلامی عنوان کرد.
کد خبر : ۱۵۷۰۷۳

به گزارش ایبنا؛ ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور جمهوری اسلامی ایران که به منظور شرکت در شانزدهمین اجلاس سازمان همکاری اقتصادی اکو به تاشکند سفر کرده است، با شوکت میرضیایف، رئیس جمهور ازبکستان دیدار و گفتگو کرد.

 

رئیس جمهور در این دیدار ضمن ابراز رضایت از روند اجرایی شدن توافقات میان دو کشور به ویژه در بخش آی تی، تجارت، حمل و نقل و مسائل پولی و بانکی، بر ضرورت هدف‌گذاری و تلاش برای ارتقای بیشتر سطح همکاری‌ها در حوزه‌های یاد شده تاکید کرد.

 

رئیسی در ادامه توسعه تعاملات سیاسی و اقتصادی با کشورهای اسلامی، همسایه و همسو را از اولویت‌های اصلی سیاست خارجی جمهوری اسلامی عنوان کرد و با اشاره به اهمیت جایگاه سازمان‌های منطقه‌ای در زمینه‌سازی برای تسهیل روابط با کشورهای همسو، بهره‌گیری از ظرفیت این سازمان‌ها را در تقویت مناسبات و تعاملات فی‌مابین مورد تاکید قرار داد.

 

شوکت میرضیایف، رئیس جمهور ازبکستان، نیز در این دیدار ضمن ابراز خرسندی از میزبانی از ابراهیم رئیسی و هیائت عالی‌رتبه جمهوری اسلامی ایران، بر ضرورت تقویت مناسبات و همکاری‌ها میان ایران و ازبکستان تاکید و از افتتاح خانه نوآوری ایران در تاشکند تشکر کرد و آن را موجب آشنایی بیشتر فعالان اقتصادی این کشور با دستاوردها، ظرفیت‌ها و تجربیات جمهوری اسلامی ایران دانست.

ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر
پربیننده ها