21 آبان 1402 - 17:53

فرار مالیاتی ۴۲۸ میلیارد تومانی از آهن‌فروشی!

یک مقام سازمان امور مالیاتی از شناسایی یک فرار مالیاتی بزرگ توسط یک شرکت آهن‌فروشی به ارزش ۴۲۸ میلیارد تومان خبر داد.
کد خبر : ۱۵۷۱۸۸

به گزارش ایبنا، وحید عزیزی، مدیرکل دفتر بازرسی مبارزه با فرار مالیاتی سازمان امور مالیاتی اظهار کرد: براساس اعلام اداره کل امور مالیاتی استان آذربایجان شرقی پرونده فرار مالیاتی یک شرکت بزرگ که در زمینه آهن‌فروشی فعالیت می‌کرد در تبریز کشف شد.

وی افزود: در این خصوص اداره کل مذکور در یک اقدام هدفمند و با همکاری با نهاده‌های امنیتی، نظارتی و اطلاعاتی، این شرکت را که با ایجاد شرکت‌های صوری، زنجیره‌ای کاذب و غیررسمی اقدام به کتمان فروش می‌کرده، مورد شناسایی قرار داد.

مدیرکل دفتر بازرسی، مبارزه با فرار مالیاتی و پولشویی سازمان امور مالیاتی کشور خاطرنشان کرد: در اجرای بازرسی مالیاتی ۱۸۱ شرکت مذکور در تاریخ ۱۶ اسفند ۱۴۰۱ توسط واحد اجرایی امور مالیاتی استان مذکور پس از رسیدگی به اسناد و مدارک به دست آمده، آن اداره کل اقدام به صدور اوراق تشخیص متمم عملکرد، اوارق مطالبه متمم مالیات و ارزش افزوده سنوات ۱۳۹۸ لغایت ۱۴۰۰ کرده که جمع مالیات آن‌ها حدود مبلغ ۴۲۸ میلیارد تومان است.

طبق اعلام روابط عمومی سازمان امور مالیاتی، عزیزی گفت: ضمن اینکه تمامی اوراق صادره به مودی ابلاغ گردیده و مراحل قطعیت و وصول پرونده در دست اقدام است.

ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر