بایدن ذخایر استراتژیک نفت آمریکا را تخلیه کرده است

بایدن ذخایر استراتژیک نفت آمریکا را تخلیه کرده است
رئیس انجمن نفت و گاز آمریکا طی اظهاراتی از دولت جو بایدن، به خاطر استفاده مکرر از ذخایر استراتژیک نفت (SPR)، به شدت انتقاد کرد.
کد خبر : ۱۵۸۰۴۴

به گزارش ایبنا به نقل از راشاتودی، تیم استوارت، رئیس انجمن نفت و گاز آمریکا، طی اظهاراتی از دولت جو بایدن، رئیس جمهور این کشور به خاطر استفاده مکرر از ذخایر استراتژیک نفت (SPR)، به شدت انتقاد کرد و گفت وی ذخایر ملی را به کمترین میزان خود در بیش از ۳۰ سال گذشته رسانده است.

استوارت روز یکشنبه در مصاحبه‌ای با شبکه فاکس نیوز درباره رویکرد دولت بایدن نسبت به سیاست داخلی انرژی اعلام کرد که کاخ سفید بیش از ۴۰ درصد از ذخایر استراتژیک نفت (۱۸۰ میلیون بشکه) را در سال ۲۰۲۲ به منظور مهار افزایش قیمت سوخت فروخته است.

وی گفت: در ابتدا، ذخایر استراتژیک نفت برای رفع اختلالات در عرضه نفت خام طراحی شده بود و لزوماً برای قیمت‌های بالا ایجاد نشده بود.

استوارت در ادامه تصریح کرد که تا قبل از سال گذشته میلادی، بیشترین میزان توزیع این ذخایر ۳۱ میلیون بشکه در طول عملیات نظامی ایالات متحده در سال ۱۹۹۱ در خلیج فارس، معروف به "طوفان صحرا" و فاجعه طوفان کاترینا در سال ۲۰۰۵ بود که ۳۰ میلیون بشکه فروخته شد.

این مقام آمریکا افزود:، اما ۱۲ ماه پیش، دولت بزرگترین سقوط (ذخایر) در تاریخ را آغاز کرد چرا که آن‌ها باید از یک چرخه انتخاباتی عبور می‌کردند...

به گفته استوارت، پالایشگاه‌های ایالات متحده به نفت خام ترش و سنگینی نیاز دارند که این کشور برای چندین دهه به آن متکی بوده است، اما در حال حاضر این کشور عمدتاً نفت خام شیرین سبک تولید می‌کند و به همین دلیل است که مجبور است صادرات زیادی داشته باشد.

وی درباره برنامه‌های واشنگتن برای پر کردن مجدد ذخایر اضطراری گفت: آن‌ها فقط به ۱۶۸ میلیون بشکه نفت بیشتر نیاز دارند تا ما را به سطح ۲۰۲۱ برسانند و حدود ۳۰۰ میلیون دیگر برای پر کردن آن نیاز دارند. بنابراین، هزینه زیادی به همراه خواهد داشت و زمان زیادی می‌برد.

این کارشناس هشدار داد: کاهش گسترده ذخایر استراتژیک آمریکا امنیت ملی این کشور را به خطر می‌اندازد.

اس‌پی‌آر SPR یا همان ذخایر اضطراری نفت که توسط وزارت انرژی آمریکا نگهداری می‌شود، پس از تحریم نفتی ۱۹۷۳-۱۹۷۴ توسط اعضای عرب گروه اوپک ایجاد شد.

ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر