وضعیت مالی ۹۹ درصد آمریکایی‌ها تا نیمه سال ۲۰۲۴ بدتر می‌شود

بانک سرمایه‌گذاری جی‌پی‌مورگان اعلام کرد ۹۹ درصد آمریکایی‌ها تا اواسط ۲۰۲۴ شرایط مالی بدتری نسبت به ۲۰۱۹ خواهند داشت.
کد خبر : ۱۵۸۱۱۳

به گزارش ایبنا و به نقل از بیزینس اینسایدر، بانک سرمایه‌گذاری جی‌پی‌مورگان اعلام کرد اکثر آمریکایی‌ها پس‌انداز‌های خود را که طی بحران کرونا جمع آوری کرده بودند، طی ماه‌های آینده تمام می‌کنند. بدین ترتیب شرایط مالی اکثر مردم آمریکا نسبت به ۲۰۱۹ بدتر خواهد شد.
مارکو کولانوویچ، تحلیلگر ارشد این بانک سرمایه‌گذاری طی یادداشتی در روز پنجشنبه اعلام کرد ۸۰ درصد مصرف‌کنندگان که حدود دو سوم مصرف در آمریکا را بر عهده دارند همین حالا هم پس‌انداز‌هایی را که طی قرنطینه‌های کرونایی جمع آوری کرده بودند به پایان رساندند.

 

وی تاکید کرد احتمالاً تنها یک درصد از مصرف کنندگان پر درآمد آمریکا وضعیت مالی بهتری نسبت به قبل از بحران کرونا دارند.

 

جی‌پی‌مورگان قبلاً تخمین زده بود پس‌انداز‌های مازاد مردم در اوت ۲۰۲۱ با ۲.۱ تریلیون دلار به اوج رسیده که نتیجه محرک‌های مالی دولت بوده است. ذخایر مالی از آن زمان رو به کاهش و در اکتبر تنها ۱۴۸ میلیارد دلار بوده است.
در یادداشت این بانک آمریکایی آمده است مشکلات افراد مسن‌تر نسل هزاره بیشتر از دیگران است.

 

این نسل که متولدین دهه ۱۹۸۰ در آمریکا را تشکیل می‌دهند و تاثیر چشمگیری در اقتصاد این کشور دارند، بحران مالی ۲۰۰۸ را هم علاوه بر بحران کرونا پشت سر گذاشته‌اند.
این طوفان‌های اقتصادی به علاوه بالا رفتن هزینه مراقبت از کودکان و تورم بالا، خرید خانه و پس‌انداز برای دوران بازنشستگی را برای این افراد سخت کرده است.

ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر