رشد ۲۰ درصدی صادرات آمریکا به ایران از ابتدای ۲۰۲۳

اداره آمار آمریکا از رشد ۲۰ درصدی صادرات به ایران در ۱۰ماهه ۲۰۲۳ خبر داد و کل مبادلات این دوره را بیش از ۴۴ میلیون دلار اعلام کرد.
کد خبر : ۱۵۸۱۲۶

به گزارش ایبنا، جدیدترین آمار منتشر شده از سوی اداره آمار آمریکا نشان می‌دهد مبادلات تجاری این کشور با ایران در ۱۰ ماهه سال جاری میلادی به ۴۴.۴ میلیون دلار رسیده است.

مبادلات تجاری دو کشور در این دوره با کاهش ۴ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل مواجه شده است. در ۱۰ ماهه سال میلادی گذشته بالغ بر ۴۶.۵ میلیون دلار کالا بین دو کشور مبادله شده بود.

بر اساس این گزارش صادرات آمریکا به ایران در ماه‌های ژانویه تا اکتبر امسال افزایش، اما واردات این کشور از ایران کاهش داشته است. آمریکا در این دوره ۴۲.۸ میلیون دلار کالا به ایران صادر کرده که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد ۲۰ درصدی داشته است. آمریکا در ماه‌های ژانویه تا اکتبر ۲۰۲۲ بالغ بر ۳۵.۶ میلیون دلار کالا به ایران صادر کرده بود.

اما واردات آمریکا از ایران در ۱۰ ماههسال جاری میلادی کاهش ۸۵ درصدی داشته و به ۱.۶ میلیون دلار بالغ شده است. در مدت مشابه سال قبل واردات آمریکا از ایران ۱۰.۹ میلیون دلار گزارش شده بود.

در دهمین ماه ۲۰۲۳ ارزش صادرات آمریکا به ایران ۳.۹ میلیون دلار و واردات این کشور از ایران تنها ۰.۱ میلیون دلار بوده است. آمریکا در اکتبر سال قبل ۴.۳ میلیون دلار کالا به ایران صادر کرده و هیچ کالایی از ایران وارد نکرده بود.

ایران در میان مقاصد صادراتی آمریکا رتبه ۱۷۷ را داشته و از نظر تامین کالا‌های مورد نیاز آمریکا رتبه ۲۰۶ را داشته است.

 

منبع: تسنیم

ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر