سقوط ۲۴ دلاری قیمت طلا در جهان

قیمت طلا در معاملات آخرین روز بازار‌های جهانی ۲۳.۸۰ دلار کاهش یافت و بازار با قیمت ۲۰۰۴.۶۷ دلار در هر اونس بسته شد.
کد خبر : ۱۵۸۱۵۸

به گزارش ایبنا؛ به نقل از رویترز، قیمت طلا در معاملات آخرین روز بازار‌های جهانی به علت تقویت ارزش دلار و سوددهی اوراق قرضه خزانه‌داری آمریکا نزدیک به ۲۴ دلار کاهش یافت.

 

به دنبال انتشار گزارش فرصت‌های شغلی آمریکا که قوی‌تر از انتظار بود و پیش‌بینی تاجران برای کاهش نرخ بهره در ماه مارس را تضعیف کرد، اونس جهانی کاهش یافت و به زیر ۲ هزار دلار سقوط کرد.

 

اما در نهایت بازار با قیمت هر اونس ۲۰۰۴.۶۷ دلار بسته شد. قیمت طلا طی هفته گذشته ۳.۴ درصد کاهش یافت که بدترین عملکرد هفتگی در ۱۰ هفته گذشته به شمار می‌رود.

 

رشد فرصت‌های شغلی آمریکا در ماه نوامبر سرعت گرفته درحالی‌که نرخ بیکاری به ۳.۷ درصد کاهش یافته که نشان‌دهنده تقویت بازار کار است و می‌تواند فدرال رزرو را بر آن دارد تا نخستین کار نرخ بهره را تا ماه می‌سال آینده به تعویق بیندازد.

 

قیمت طلا یک‌شنبه گذشته به بالاترین رقم این فلز گران‌بها در تاریخ معاملاتش رسیده بود که اکنون ۱۵۰ دلار کمتر از ان قیمت است.

 

شاخص دلار طی هفته گذشته ۰.۷ درصد افزایش یافت و طلا را برای مالکان ارز‌های دیگر گران‌تر ساخت. سوددهی اوراق قرضه ۱۰ ساله خزانه‌داری آمریکا نیز از پایین‌ترین رقم ۳ ماه گذشته فاصله گرفت.

 

تاجران منتظرند تا نتیجه نشست فدرال رزرو در ۱۲ و ۱۳ ماه دسامبر هستند که در مورد نرخ بهره سال آینده تصمیم‌گیری می‌کنند.

ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر