23 آذر 1402 - 15:58

پالایشگاه‌های ایرانی در عسلویه نماد شکست تحریم است

پالایشگاه‌های ایرانی در عسلویه نماد شکست تحریم است
سکو‌های نفتی و پالایشگاه‌هایی که به دست متخصصان ایرانی طراحی شده نشان میدهد هیچ قدرتی نمیتواند در مسیر پیشرفت ایران خللی وارد کند.
کد خبر : ۱۵۸۲۹۵

به گزارش ایبنا، محمد دهقان؛ معاون حقوقی رئیس‌جمهوری در نشست شورای معاونان معاونت حقوقی رئیس‌جمهوری با اشاره به سفر اخیرش به عسلویه و بازدید از پیشرفت طرح‌های عظیم منطقه پارس‌جنوبی، عسلویه را نماد شکست تحریم‌ها علیه ملت و دولت جمهوری اسلامی دانست و گفت: سکو‌های نفتی و پالایشگاه‌هایی که در این منطقه به دست متخصصان ایرانی طراحی، تولید، راه‌اندازی شده و درحال بهره‌برداری است نشان می‌دهد هیچ قدرتی نمی‌تواند در اراده ملت ایران در مسیر پیشرفت خللی وارد کند.

 

وی با تاکید بر اینکه بار سنگین اداره تاسیسات موجود در عسلویه زیر سایه تحریم‌های ظالمانه بر دوش کارکنان صنعت نفت است، تاکید کرد: رهبری انقلاب در سفری که به عسلویه داشتند، ثروت اصلی این منطقه را نه نفت و گاز، بلکه نیروی انسانی توانمند فعال در آن دانستند که بدون حضور شرکت‌ها و کارشناسان خارجی توانسته‌اند این صنعت را اداره کنند.

 

وی سرمایه‌گذاری نزدیک به ۹۰ میلیارد دلاری در دو دهه گذشته در این حوزه را حاصل ابتکار رهبری انقلاب در ایجاد صندوق توسعه ملی دانست.

 

معاون حقوقی رئیس‌جمهوری همچنین با تقدیر از اقدامات وزارت نفت در اجرای طرح کاهش گازسوزی در ۱۲ پالایشگاه پارس جنوبی گفت: با تکمیل این طرح انتشار سالانه هزاران تن دی‌اکسید گوگرد کاهش خواهد یافت.

ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر