ارزش زمین برای خانواده‌های مشمول طرح جوانی جمعیت مشخص شد

قیمت زمین در نظر گرفته شده برای خانواده‌های مشمول طرح جوانی جمعیت را یک میلیارد و ۱۷۲ میلیون تومان اعلام شد.
کد خبر : ۱۵۸۷۳۹

به گزارش ایبنا، از وزارت راه و شهرسازی، "تقی رضایی" افزود: شرایط واگذاری زمین به خانواده‌های دارای سه فرزند در قالب دو قانون طرح جوانی جمعیت ابلاغ شده است که یک قانون در رابطه با خانواده‌های دارای سه فرزند است که فرزند سوم آن‌ها بعد از ابلاغ قانون به دنیا آمده باشد و یک قانون هم امسال مصوب شده که اگر خانواده‌ها دارای چهار فرزند زیر ۲۰ سال باشند، مشمول طرح جوانی جمعیت و دریافت زمین و یا مسکن می‌شوند.

 

وی ادامه داد: طبق این قانون قطعات زمینی که ارائه می‌شود در شهر‌های کمتر از ۵۰۰ هزار نفر است و نرخ باروری آن‌ها باید طبق قانون باشد که در این زمینه سازمان ملی زمین و مسکن شرایط عادلانه‌ای را فراهم کرده و معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه وشهرسازی طبق نامه‌ای که ابلاغ کرد قیمت زمین را مشخص کرد.

 

رضایی بیان‌داشت: طبق بخش‌نامه ابلاغ شده ارزش اراضی در نظر گرفته شده برای خانواده‌های مشمول طرح جوانی جمعیت یک میلیارد و ۱۷۲ میلیون تومان است که در صورت بالا بودن ارزش زمین از قیمت تعیین شده به صورت مشاعی این اراضی به دو یا سه خانواده واگذار می‌شود.

 

معاون املاک و حقوقی سازمان ملی زمین و مسکن توضیح داد: فقط هزینه‌های آماده‌سازی از جمله تحصیل، جدول‌سازی و آسفالت از متقاضیان دریافت می‌شود و افراد بعد از ۲ سال تنفس در مدت زمان هشت سال به صورت اقساطی این هزینه‌ها را می‌پردازند.

ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر