ایلان ماسک ثروتمندترین فرد جهان در سال ۲۰۲۳ شد

ثروت میلیاردر‌های بخش فناوری ۴۸ درصد یا ۶۵۸ میلیارد دلار افزایش یافت که ناشی از روند فزاینده به سمت هوش مصنوعی است.
کد خبر : ۱۵۸۸۴۸

به گزارش خبرنگار بین الملل ایبِنا و به نقل از عمون، شاخص میلیاردر‌های بلومبرگ گزارش داد که مجموع دارایی خالص ۵۰۰ ثروتمندترین فرد جهان در سال ۲۰۲۳ به میزان ۱.۵ تریلیون دلار افزایش یافت در حالی که در سال گذشته ۱.۴ تریلیون دلار از دست داده بود.

ثروت این افراد ثروتمند ارتباط تنگاتنگی با عملکرد سهام فناوری دارد که علیرغم ترس از رکود، تورم طولانی مدت، نرخ بهره بالا و آشفتگی ژئوپلیتیکی امسال به رکورد‌های جدیدی رسیدند.

ثروت میلیاردر‌های بخش فناوری ۴۸ درصد یا ۶۵۸ میلیارد دلار افزایش یافت که ناشی از روند فزاینده به سمت هوش مصنوعی است.


هیچ کس بهتر از ایلان ماسک، که عنوان ثروتمندترین فرد جهان را از برنارد آرنو، سرمایه دار فرانسوی لباس‌های لوکس، بازپس گرفت، عمل نکرد.

پس از کاهش تقاضای جهانی برای کالا‌های لوکس که باعث کاهش سهام LVMH Moet Hennessy Louis Vuitton شد، اکنون دارایی ماسک بیش از ۵۰ میلیارد دلار از ثروت آرنو فراتر رفته است.

دارایی جف بزوس بنیانگذار آمازون امسال بیش از ۷۰ میلیارد دلار افزایش یافت و او با آرنو در جایگاه دوم قرار گرفت، در حالی که دارایی موسس متا پلتفرم مارک زاکربرگ بیش از ۸۰ میلیارد دلار افزایش یافت.

از سوی دیگر، گوتام آدانی میلیاردر هندی تنها در ۲۷ ژانویه ۲۱ میلیارد دلار و در کل سال ۷۳.۳ میلیارد دلار از دست داد. با وجود این، او هنوز یک ثروت ۱۱ رقمی دارد.

نویسنده: اصغر علی کرمی
ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر